Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie

25 stycznia 2018autor Natalia Kułeczko1
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/01/szkola-podstawowa-im-anieli-hr-potulickiej-w-wojnowie.jpg

Tym razem ze Szkoły Podstawowej w Wojnowie do ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta przyłączyły się klasa 4 oraz klasa 6. Dzieci znały już zasady akcji i chętnie zapoznały z profilami chorych kolegów i koleżanek, by nawiązać znajomość z kimś podobnym do siebie.

Listy były bardzo różne – niektóre przypominały fantastyczne opowiadania, inne opisy przyrody, jeszcze inne nawiązywały do Świąt Bożego Narodzenia, jeszcze inne zawierały małe prezenty. Wszystkie natomiast miały jedną cechę wspólną – biła z nich radość, energia i pewność, że listy wywołają uśmiech na twarzach adresatów.

Natalia, jedna z dziewczynek piszących list z klasy 6, powiedziała po akcji: „Słyszałam od starszych koleżanek z klasy 7, które już wcześniej brały udział w akcji, że czegoś takiego jeszcze u nas w szkole nie było, że to najlepsza lekcja nauki pisania. Na początku im nie wierzyłam, ale teraz sama poczułam najprawdziwszą przyjemność z pisania tradycyjnego listu. Czekam bardzo niecierpliwie na odpowiedź mojej korespondencyjnej koleżanki, mam nadzieję, że mój list się jej spodobał i mi odpisze. Nie ma dla mnie znaczenia, że jest chora – właśnie pisząc listy człowiek zapomina o bólu i skupia się na tym, co dobre i radosne„.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 lat temu

:* dziękuję

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image