Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa im. Heleny Mniszkówny w Celinach

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2020/01/szkola-podstawowa-im-heleny-mniszkowny-w-celinach.jpg

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” – w myśl tej sentencji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Pisania Listów „Marzycielska Poczta”.

5 grudnia 2019 r., w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z ideą Marzycielskiej Poczty. Marzycielska poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Idea „Marzycielskiej Poczty” polega na niesieniu dzieciom wsparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Dzieci z Marzycielskiej Poczty to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują. Wiele z tych dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.

Dzięki tej akcji przekazaliśmy tym dzieciom: radość, dobre słowo, nadzieję oraz wiarę, że czasami nawet te najskrytsze marzenia potrafią się spełnić. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do akcji. Poświęcili swój czas, aby zrobić podopiecznym „Marzycielskiej poczty” niespodziankę, na którą na pewno czekają. Mamy nadzieję, że te kolorowe, pełne empatii przesyłki rozproszą uczucie samotności i dadzą naszym odbiorcom wiele okazji do uśmiechu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image