Marzycielską Pocztę zainicjowaliśmy w naszej szkole w Międzynarodowym Dniu Pisania Listów (9 października). Pomysł podsunęła jedna z nauczycielek na spotkaniu koła wolontariatu.

I chwyciło!

Dzieci i nauczyciele zgodnie stwierdzili,że akcja jest piękna i rozpropagujemy ją wśród wszystkich uczniów. Od razu zabraliśmy się za wykonanie ulotek, plakatu i skrzynki „Marzycielska Poczta”.

Pomoc w redagowaniu i sprawdzaniu listów zaoferowali nauczyciele języka polskiego: pani Ania Malec i p. Karol Ćmiel, natomiast wszelkich informacji o tym, jak znaleźć profile dzieci i o czym pisać udzielały opiekunki wolontariatu.

19 października wszyscy, którzy przynieśli zaadresowane koperty, wrzucili je do naszej skrzyni. Zdjęcia i relację umieściliśmy na szkolnym FB, dzięki czemu, informacja dotarła do rodziców i przyjaciół szkoły. Może zainspirujemy innych ludzi do „Marzycielskiej Poczty”? Byłoby super!

My z pewnością będziemy kontynuować naszą korespondencję, niebawem święta… będziemy pamiętali o naszych listownych kolegach i koleżankach.