Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie

16 listopada 2017autor Katarzyna Kucapska1
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/11/szkola-podstawowa-im-jana-pawla-ii-w-stracznie.jpg

Marzycielską Pocztę zainicjowaliśmy w naszej szkole w Międzynarodowym Dniu Pisania Listów (9 października). Pomysł podsunęła jedna z nauczycielek na spotkaniu koła wolontariatu.

I chwyciło!

Dzieci i nauczyciele zgodnie stwierdzili,że akcja jest piękna i rozpropagujemy ją wśród wszystkich uczniów. Od razu zabraliśmy się za wykonanie ulotek, plakatu i skrzynki „Marzycielska Poczta”.

Pomoc w redagowaniu i sprawdzaniu listów zaoferowali nauczyciele języka polskiego: pani Ania Malec i p. Karol Ćmiel, natomiast wszelkich informacji o tym, jak znaleźć profile dzieci i o czym pisać udzielały opiekunki wolontariatu.

19 października wszyscy, którzy przynieśli zaadresowane koperty, wrzucili je do naszej skrzyni. Zdjęcia i relację umieściliśmy na szkolnym FB, dzięki czemu, informacja dotarła do rodziców i przyjaciół szkoły. Może zainspirujemy innych ludzi do „Marzycielskiej Poczty”? Byłoby super!

My z pewnością będziemy kontynuować naszą korespondencję, niebawem święta… będziemy pamiętali o naszych listownych kolegach i koleżankach.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
2 lat temu

😀

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image