W grudniu 2017 roku klasa III c postanowiła dołączyć do akcji ” Marzycielska Poczta”.

Dlaczego? Dzieci chciały po prostu móc spełniać marzenia innych. Atmosfera Mikołajkowa została u nas znacznie dłużej i uczniowie wcielili się w role Mikołajów. Postanowili podarować komuś coś bezcennego, coś czego nie można kupić za pieniądze, ustaliliśmy, że w ten magiczny grudniowy czas podarujemy komuś uśmiech.

Podczas zajęć z edukacji społecznej przeglądaliśmy profile dzieci umieszczone na stronie Marzycielskiej Poczty. Dzieci wykazały się bardzo dużą empatią, a wybór dziecka do którego trafią nasze kartki pocztowe był naprawę trudny. Wybór padł jednak na bardzo sympatyczną i dzielną Wiktorię. Dzieci z uwagą wysłuchały historii Wiki. Po czym jak szalone, pełne zaangażowania przystąpiły do pracy. Wypisywały kartki Bożonarodzeniowe, oraz widokówki przedstawiające walory naszego miasta Kalisza Pomorskiego. Jeszcze inni postanowili wykonać obrazki i prace plastyczno- techniczne. Na koniec wspólnie napisaliśmy jeden list do Wiktorii, aby również mogła dowiedzieć się czegoś o nas.

Mamy nadzieję, że nasze pocztówki wywołają na buzi Wiktorii baaardzooooo duży uśmiech, który długo nie zejdzie z jej twarzy.

Wszystkim dzielnym dzieciom, które czekają na listy i pocztówki życzymy przede wszystkim spełnienia marzeń, zdrowia, oraz samych magicznych i radosnych dni.

Przesyłamy cieplutkie pozdrowienia.
SP w Kaliszu Pomorskim