Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w kwietniu 2017 r. po raz pierwszy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Marzycielska Poczta”, pragnąc sprawić radość swoim rówieśnikom na święta Wielkanocne. Przed przystąpieniem do pracy, zostali zapoznani z profilami dzieci „Marzycielskiej Poczty”. Wybór był trudny, jednak dzieci z klas młodszych postanowiły, że chcą tworzyć kartki dla małej Wiktorii z Torunia – miejscowości, która jest położona od naszej Szkoły o ok. 50 km, zaś uczniowie kl. 4-6 pisali do swojej niewiele starszej rówieśniczki – Ewy z Wołomina. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali kartki Wielkanocne, z kolorowego papieru wyczarowywali różne ozdoby, w większości samodzielnie redagowali treść życzeń, w których wyrazili swoje uczucia i słowa świadczące o sercu pełnym dobroci i wrażliwości na los drugiego człowieka. Udział w tej akcji wywołał w nich radość, a także poczucie, że można sprawić komuś niespodziankę, która wykonana własnoręcznie ma wartość niezwykle cenną dla osoby obdarowanej!

Do każdej z dziewczynek wspólnie napisaliśmy także list, który zapakowaliśmy razem z kartkami świątecznymi. Ostatniego dnia wszystkie kartki zostały zapakowane w dwie osobne koperty i wysłane do adresatek. Nad przebiegiem akcji czuwał koordynator szkolnego wolontariatu – p. Hanna Stasiewska.

Razem udało nam się wysłać blisko 100 kartek i laurek wielkanocnych. Było to nasze pierwsze pisanie marzycielskich listów, ale już teraz wiemy, że nie ostatnie. Pozdrawiamy! uśmiech