Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Wiktorówku

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2015/12/szkola-podstawowa-im-m-kopernika-w-wiktorowku.jpg

Marzycielska Poczta w Wiktorówku

W listopadzie, z inicjatywy p. Lidii Dereszkiewicz, Szkoła Podstawowa w Wiktorówku włączyła się do akcji pt. „Marzycielska Poczta”. Jest to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Dla tych dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Często proszą swoich rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają.

Wiele dzieci zarejestrowanych w Marzycielskiej Poczcie większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach. Są to najczęściej dzieci bardzo chore i nie mogące poruszać się samodzielnie. Według relacji ich rodziców oraz samych uczestników akcji, Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu.

Wszystko zaczęło się od „jednego kliknięcia”.

Pani Dereszkiewicz, „szperając po internecie” oraz chcąc uatrakcyjnić zajęcia kółka dziennikarskiego, trafiła na stronę Marzycielskiej Poczty. Po zapoznaniu się z celem akcji, włączyła do działań swoich podopiecznych. Młodym redaktorom oraz nauczycielom spodobał się pomysł, więc „machina ruszyła”…

Priorytetowym zadaniem okazał się wybór dziecka do którego będą wysłane listy oraz kartki. Postanowiono napisać do Jakuba Ostasza z Ulhówka. Wybór padł na chłopca, który zanim sam zachorował, pisał listy do innych chorych dzieci.

Zespół redakcyjny od razu zabrał się do pracy. W tym celu, na szkolnym korytarzu, rozwieszono plakaty zachęcające do udziału w akcji.

Jako pierwsza do działania zgłosiła się klasa I b wraz z wychowawczynią, p. M. Czyż oraz klasa II. Maluchy wykonały piękne kartki, które samodzielnie przyozdabiały. Tegoż samego dnia po południu, zespół kółka redakcyjnego oraz chętni uczniowie klas IV – VI pisali listy oraz zdobili kartki. Z racji zbliżających się Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia, twórczość dzieci miała świąteczny charakter. Wykonawcy, podczas przygotowań ubrali czapki mikołajkowe. Były pamiątkowe zdjęcia w czapkach, z których powstała piękna prezentacja multimedialna.

Zespół redakcyjny zebrał wszystkie wykonane kartki oraz listy. Dzieci zapakowały je w paczki, nakleiły znaczki i samodzielnie zaadresowały.

Uczniowie szkoły w Wiktorówku pragną kontynuować akcję pisania listów do chorych dzieci przez cały rok, a nie tylko „od święta”. Gratulujemy pomysłu i życzymy wytrwałości w działaniu!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image