Podczas obchodów Dnia Wolontariusza uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suchowoli po raz pierwszy włączyli się do akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów lub kartek do ciężko chorych dzieci. Dzięki profilom zamieszczonym na stronie internetowej akcji dowiedzieliśmy się, że wiele jest dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą.

Na początku zajęć uczniowie zapoznali się z profilami chorych dzieci, oraz poznali zasady funkcjonowania „Marzycielskiej Poczty”. Wybór był bardzo trudny, gdyż chcielibyśmy sprawić radość Wszystkim. Tym razem adresatką naszych listów i kartek została Wiktoria Mering- dziewczynka o podobnych zainteresowaniach i wieku. W tym dniu powstały wspaniałe listy do dziewczynki- był to czas refleksji i zadumy, aby przewartościować pewne aspekty życia (co tak naprawdę uznajemy za ważne lub może nie do końca doceniamy jak już wiele mamy). Dzieci z wielka radością, własnoręcznie, wykonały rysunki i kartki o tematyce świątecznej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, również młodsze dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe wykonały kartki dla Wiktorii. W myśl, że „najcenniejszy dar płynie prosto z serca” staraliśmy się nieść pomoc w walce i zmaganiach z chorobą poprzez niepozorny gest, jakim jest wysłanie listu lub kartki pocztowej. Mając nadzieję, że przesłane prace sprawią dużo radości i dodadzą otuchy.

Kartki i listy włożyliśmy do koperty i wysłaliśmy do Wiktorii. Mamy nadzieję, że poprawią jej one humor i sprawią, iż oczekiwanie na nowe serduszko stanie się chociaż odrobinę lżejsze.

Przesyłamy najserdeczniejsze pozdrowienia oraz życzymy dużo zdrowia wszystkim dzieciom z „Marzycielskiej Poczty”.

W przyszłości planujemy kolejne akcje „Marzycielskiej Poczty”!