W dniu 8 marca 2017 roku dzieci z klasy II B Szkoły Podstawowej w Iłowie na zajęciach z wychowawcą, p.Urszulą Geras-Stodulską, napisały listy: dziewczynki do chorej Martynki i Patrycji, zaś chłopcy do Tobiasza. Dziewczynkom złożyliśmy życzenia z okazji Święta Kobiet. Dzieci wykonały rysunki odpowiadające zainteresowaniom dzieci, mogły się wykazać swoimi zdolnościami, pomysłami, zastosować różnorodne techniki, zredagować życzenia wśród których nie zabrakło tego najważniejszego – powrotu do zdrowia. W końcu nadszedł dzień, kiedy wszystkie kartki spakowano do dużych kopert i drogą pocztową przesyłki powędrowały do chorych dzieci.

Mamy nadzieję, że sprawiły dzieciom wiele radości. Drugoklasiści przyznali, że taka akcja dostarczyła im wiele wrażeń, zadowolenia i wiedzą, że każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat chorego dziecka, a pomagając innym pomagamy sobie, przez co stajemy się lepszymi ludźmi.

Akcja pisania listów dzieciom się spodobała i będziemy ją powtarzali, a wszystkim dzieciom z Marzycielskiej Poczty życzymy uśmiechu.