Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie

31 grudnia 2013autor Celina Mikucka1
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2013/12/szkola-podstawowa-im-obroncow-wybrzeza-w-zukowie.jpg

11 XII 2013 zakończyliśmy w naszej szkole akcję pisania listów do chorych dzieci. Włączyło się do niej ponad 400 uczniów naszej szkoły. Zarówno najmłodsi uczniowie z zerówek i klas początkowych jak i starsi z klas IV – VI pisali, malowali, wyklejali, projektowali kartki świąteczne i laurki dla swoich rówieśników, których historię mogli poznać z przygotowanych wcześniej materiałów ze strony internetowej fundacji „Marzycielska Poczta”.

Wszystkie nasze działania rozpoczęły się już w ostatnich tygodniach listopada. Rozwiesiliśmy w naszej szkole plakaty zaprojektowane i przygotowane przez uczniów klasy IV d. W pierwszym tygodniu grudnia nauczyciele przeprowadzili lekcje ze swoimi wychowankami, na których przekazali im informacje o chorych dzieciach oraz zachęcali do pisania listów. W tym samym tygodniu pojawiły się czerwone skrzynki na korytarzach naszej szkoły, do których uczniowie wrzucali listy. W dniu kończącym akcję uczniowie klasy IV d wraz z wychowawcą zliczyli wszystkie przesyłki i zanieśli je w worku Świętego Mikołaja do budynku poczty w Żukowie.

Mamy nadzieję, że udało nam się spełnić choć część marzeń naszych małych adresatów. Uczniowie pisząc listy pokazali swoją wrażliwość i bezinteresowną chęć niesienia pomocy innym. Wielu z nich pisało z nadzieją zawarcia znajomości korespondencyjnej na długie lata. Nasze dzieci nie ukrywały, że jeszcze nigdy nie dostały listu i bardzo chciałyby, aby to do nich właśnie odpisał wybrany przez nich nowy kolega lub koleżanka z drugiego końca Polski. Niektóre nawet tak się zaangażowały, że opowiadały, co by zrobiły, gdyby udało im się wspólnie spotkać.

Serdecznie dziękujemy, Wszystkim uczniom i nauczycielom z naszej szkoły za aktywne włączenie do akcji. Mamy nadzieję, że za rok ponownie zorganizujemy wspólne pisanie listów i po raz drugi uda nam się spełnić marzenia, które nie wymagają od nas aż tak wiele, a tak dużo mogą znaczyć dla naszych nowych kolegów i koleżanek

Uczniowie klasy IV D
z opiekunami

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Tobiasz
Tobiasz
6 lat temu

dziekujemy za przepiekne listy i rysunki!!!!!cudowne są;) cięzko byłoby wszystkim odpisac ale wszystkich serdecznie pozdrawiamy!!!!!!

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image