W poniedziałek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach włączyli się do wspaniałej, ogólnopolskiej akcji, jaką jest Marzycielska Poczta. Akcja polega na wysyłaniu kartek i listów do chorych dzieci. Ten gest sprawia adresatom przesyłek ogromną radość. Dzieciaki otrzymują nie tylko nasz list, ale też życzliwość i wsparcie.

Tradycję Marzycielskiej Poczty zapoczątkowała w naszej szkole p. Elżbieta Sawczyn. Odpowiedzialność za tegoroczną akcję podjęło kółko dziennikarsko-literackie „Rozetka” wraz z p. Jadwigą Krawczyk. Zespół redakcyjny wykonał na zajęciach plakaty i zadbał o odpowiednie rozreklamowanie akcji.

Uczniowie tworzyli kartki własnoręcznie lub ozdabiali rysunkami gotowe wzory. Adresatami naszych dobrych życzeń zostali w tym roku Mateusz, Paulina, Oliwia, Krzyś, Patrycja, Tobiasz, Julia, Dominika, Jakub oraz Nikola.

Mamy nadzieję, że dzięki temu ich Boże Narodzenie będzie jeszcze radośniejsze!

Do napisania listu zachęcały plakaty na korytarzach, a także wolontariuszki w klasach. Do tworzenia kartek świątecznych włączyli się uczniowie klas 4a; 4b; 4e i 5d.