Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/12/szkola-podstawowa-im-powstancow-wielkopolskich-w-rosku.jpg

W ramach działań związanych z Tygodniem Pisania Listów uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku pisali listy do dzieci skupionych wokół Marzycielskiej Poczty. To był dobry czas na pisanie, na zatrzymanie się i pomyślenie nie tylko o sobie.

Akcję rozpoczęliśmy 17 października, w poszczególnych klasach różnie przebiegała. Uczniowie klas I, II, III a, III b, IV, V a, V b oraz dwóch klas VI sami wybrali adresatów. Pisano najczęściej do równolatków, czasem do jednej dziewczynki i jednego chłopca, innym razem w jednej klasie decydowano, że trzeba napisać aż do siedmiu. Najmłodsi ozdabiali koperty, wykonano wiele plac plastycznych, ozdób. Uczono się i przypominano jak należy adresować koperty, wysyłać przesyłki. Takiej ilości listów nigdy nie mieliśmy w naszej szkole!

Wszyscy próbowali dodać chorym otuchy, szukali przyjaźni, pisząc o tym, że przecież niczym się nie różnimy, mamy te same zainteresowania, pomimo że mieszkamy w różnych miejscach w Polsce. Myślę też, że udział w tej akcji otworzył serca wielu uczniom.

Listy wysłano … Mamy nadzieję, że ich odbiorcom zaświeci słońce. Bardzo mocno życzymy tego Im i Ich Rodzinom. Dodam tylko, ze nasza społeczność szkolna liczy niespełna 150 uczniów, nasi wychowankowie nie muszą borykać się z ciężkimi chorobami, które determinują ich życie. Mieszkamy na wsi i czasem żyjemy poza szerokim nurtem życia. Akcja Marzycielskiej Poczty dała nam możliwość innego spojrzenia na dzieciństwo i wartość zdrowia.

W imieniu społeczności szkoły i rady pedagogicznej:

Magdalena Słabig – nauczyciel j. polskiego i historii w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku

PS: Na zdjęciach uczniowie klas II i V b.

guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
MAGDA G.
8 lat temu

Super,że jesteście z nami. Tyle klas, tylu uczniów włączyło się w akcję to listów też pewnie cała masa wyszła z waszej szkoły. 🙂 :up:

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)
8 lat temu

Widzę zaangażowaliście się całą szkołą ! 🙂
Ekstra !! 🙂

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
8 lat temu

Kochani Natala przesyła Wam 1.oooooooooooooooooooooo buziaczków i cieplutko Wam dziękuje 😀 :up: Cieszymy się bardzo mocno, że jesteście z nami 😀

Natalka Mukolinka
8 lat temu

dziękuję 😆 😆 😆
tamto zdjęcie takie małe 😆 😆

[img]http://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/12/102_2499.JPG[/img]

Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz
8 lat temu

Na pewno zaświeciło słońce 😉 Zresztą zdjęcia dzieci chyba to ilustrują 😉

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image