Marzycielska Poczta pierwszy raz zawitała w progi naszej szkoły. Uczniowie klasy 5 bardzo żywo i entuzjastycznie zareagowali na pomysł wychowawcy, aby w tym roku szkolnym wziąć udział w tej pożytecznej akcji. Klasa 5 jest grupą bardzo mocno angażującą się w szkolny wolontariat i chętną do niesienia pomocy innym osobom. Mają wiele pomysłów, które chętnie realizują.

Na godzinie wychowawczej uczniowie zapoznali się z ideą akcji i poznali profile chorych dzieci. Dowiedzieli się o zainteresowaniach, marzeniach i codzienności wybranej osoby. Następnie własnoręcznie przygotowali kartki w ramach lekcji plastyki. Na kolejnej godzinie wychowawczej redagowali listy, które po sprawdzeniu przez panią polonistkę, przepisywali na kartki. W ten sposób powstały piękne i przemyślane w każdym aspekcie kartki, które po wysłaniu dotrą do Pawełka, Lenki i Martynki. Uczniowie włożyli wiele trudu w przygotowanie akcji i jej realizację. Byli bardzo przejęci i ucieszeni, że mogą sprawić komuś radość.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu zamieszczonych wewnątrz kartek listów Pawełek, Martynka i Lenka uśmiechną się i pomyślą o nas. Zachęcamy inne klasy oraz wszystkie chętne osoby do udziału w akcji i odwiedzenia strony marzycielskapoczta.pl