4 listopada 2013 r. listy do podopiecznych Marzycielskiej Poczty zostały wysłane.

W październiku br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Gawlikowicza w Bojszowach po raz pierwszy uczestniczyli w akcji „Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka”.

W akcję chętnie zaangażowały się dzieci z wszystkich klas. Dzięki temu udało się napisać listy do wszystkich podopiecznych fundacji.

Uczniowie z ogromną radością przystąpili do pisania, dzięki czemu każdej klasie udało się stworzyć wyjątkowe i oryginalne listy. Poznanie ich adresatów skłoniło naszych uczniów do wielu przemyśleń i refleksji, a także zapoczątkowało wiele rozmów zarówno z nauczycielami jak i w gronie rówieśników.

W klasach pierwszych dzieci wykonały piękne rysunki dla swoich nowych kolegów i koleżanek z Marzycielskiej Poczty. Z kolei starsi uczniowie za pomocą słowa pisanego dzielili się w listach informacjami o swoich zainteresowaniach, talentach oraz radościach. Opisywali swoich kolegów i koleżanki z klasy. Nie brakowało również informacji o rodzeństwie czy zwierzętach, które dzieci mają w domu.
Uczniowie życzyli adresatom listów powodzenia i wytrwałości w walce z chorobą. Poza samymi listami uczniowie wykonali różne niespodzianki, wśród których znalazły się m.in. zagadki, krzyżówki i kolorowe plakaty.

„To dopiero początek naszej przygody z Marzycielską Pocztą i już z niecierpliwością czekamy na kolejną akcję pisania listów w naszej szkole. Życzymy miłego czytania listów oraz wiele radości i uśmiechu.” Uczniowie i nauczyciele SP im. W. Gawlikowicza w Bojszowach.