Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach

25 listopada 2013autor Jadwiga Bibrzycka1
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2013/11/szkola-podstawowa-im-wilhelma-gawlikowicza-w-bojszowach.jpg

4 listopada 2013 r. listy do podopiecznych Marzycielskiej Poczty zostały wysłane.

W październiku br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. W. Gawlikowicza w Bojszowach po raz pierwszy uczestniczyli w akcji „Marzycielska Poczta – napisz list do chorego dziecka”.

W akcję chętnie zaangażowały się dzieci z wszystkich klas. Dzięki temu udało się napisać listy do wszystkich podopiecznych fundacji.

Uczniowie z ogromną radością przystąpili do pisania, dzięki czemu każdej klasie udało się stworzyć wyjątkowe i oryginalne listy. Poznanie ich adresatów skłoniło naszych uczniów do wielu przemyśleń i refleksji, a także zapoczątkowało wiele rozmów zarówno z nauczycielami jak i w gronie rówieśników.

W klasach pierwszych dzieci wykonały piękne rysunki dla swoich nowych kolegów i koleżanek z Marzycielskiej Poczty. Z kolei starsi uczniowie za pomocą słowa pisanego dzielili się w listach informacjami o swoich zainteresowaniach, talentach oraz radościach. Opisywali swoich kolegów i koleżanki z klasy. Nie brakowało również informacji o rodzeństwie czy zwierzętach, które dzieci mają w domu.
Uczniowie życzyli adresatom listów powodzenia i wytrwałości w walce z chorobą. Poza samymi listami uczniowie wykonali różne niespodzianki, wśród których znalazły się m.in. zagadki, krzyżówki i kolorowe plakaty.

„To dopiero początek naszej przygody z Marzycielską Pocztą i już z niecierpliwością czekamy na kolejną akcję pisania listów w naszej szkole. Życzymy miłego czytania listów oraz wiele radości i uśmiechu.” Uczniowie i nauczyciele SP im. W. Gawlikowicza w Bojszowach.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Emilka Kocurek
Emilka Kocurek
6 lat temu

dziewczynki dostały z Bojszowych wspaniałe listy . Wklejam tu podziękowania, które zamieściłyśmy na naszym profilu gruba koperta przyszła do nas ze szkoły w Bojszowy – śmiesznie złożona koperta i z tyłu wyrysowany słodki koń z długa szyją 😆 😆 super trochę jak żyrafa, ale bardzo się nam podobał, a w kopercie extra listy – takie jak najbardziej lubimy – długie i z obrazkami : od Zuzi Stanek, która lubi konie i fotografię i swoje przyjaciółki – piękne słońce, od Inez Wilk, której życzymy, aby jej zaproszenie na koncert muzyczny, na którym będzie grała doszło do skutku – trzymamy kciuki :up:… Czytaj więcej »

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image