Każdy lubi otrzymywać wesołe listy i kolorowe kartki, zwłaszcza gdy na co dzień nie może spotykać się z rówieśnikami… A my, uczniowie klas 1-6 Szkoły Podstawowej KSW w Libiążu bardzo lubimy pisać, rysować i malować. Lubimy pomagać ludziom, więc wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu postanowiliśmy włączyć się w akcję Marzycielskiej Poczty.

Przeglądając profile Wiktorii z Kameli oraz Mateusza z Rybnika, zauważyliśmy, że wiele nas łączy. Mamy podobne zainteresowania, lubimy tych samych sportowców i aktorów, oglądamy te same filmy i seriale, gramy w podobne gry i nawet czytamy podobne książki. Więc zaczęliśmy pisać listy, wykonywać laurki, komiksy, rysunki, coś o modzie dla Wiktorii, coś o Spidermanie dla Mateusza. Prace wykonywaliśmy na lekcjach z naszymi Wychowawczyniami, choć niektórzy (z klasy 5 i 6) kończyli w domu. U nas w szkole akcja pisania trwała około miesiąca, ponieważ każda klasa pisała w innym czasie, ale również dlatego, że zanim zabraliśmy się do pracy, zastanawialiśmy się w domu, rozmawialiśmy wspólnie na przerwach, co moglibyśmy zrobić, aby sprawić radość Wiktorii i Mateuszowi.

Zżyliśmy się z nimi, choć ich tak na prawdę nie znamy. Mamy nadzieję, że będą dobrze bawili się podczas czytania i oglądania naszych prac.

Pozdrawiamy serdecznie