Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/02/szkola-podstawowa-nr-1-im-ewarysta-estkowskiego-w-kostrzynie.jpg

Miesiąc styczeń w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie upłynął pod znakiem MARZYCIELSKIEJ POCZTY. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz rodzicami pisali listy, kartki oraz przygotowywali laurki dla Natalii Sidło. W ramach akcji zostały również przeprowadzone lekcje biblioteczne, podczas których poruszane były takie tematy jak empatia oraz szacunek. Uczniowie klasy 1a podczas teatru kamishibai spotkali się z bohaterami książki „Puszysta Owca” Magdaleny Wierzbowickiej, rozmawiali o tym, że z innymi warto dzielić się również uśmiech i miłym gestem. Z kolei uczniowie klas 2b, 3a, 3d oraz 3h wzięli udział w zajęciach „Czarna książka kolorów” (M. Cottin), w czasie których obejrzeli przedstawienie teatru kamishibai oraz dotykali „Czarnej książki kolorów”, dzięki czemu mogli wejść w świat osób niewidomych. Nasi uczniowie mieli również okazję zapoznać się z alfabetem Braillae, był to świetny pretekst do rozmów o niepełnosprawności i empatii. Klasy czwarte e i f uczestniczyły w zajęciach „Lolek-Matołek”, czyli szacunek dla każdego (zajęcia z teatrem kamishibai). Poruszali temat empatii i szacunku do drugiego człowieka. Uczniowie rozmawiali o tym, jak łatwo skrzywdzić drugą osobę „doklejając jej łatkę” oraz o prawdziwości porzekadła „nie oceniaj książki po okładce”. Klasy 7a, c i d próbowały z kolei odpowiedzieć na pytanie „Co nas wkurza?”. Biorąc udział w zajęciach z teatrem kamishibai na podstawie fragmentu książki „Tetrus” Kazimierza Szymeczko, nasza młodzież porównywała swoje codzienne problemy z problemami Nieleta – głównego bohatera książki. Zderzając swój świat ze światem osób niepełnosprawnych, uczniowie doszli do wniosku, że „wkurzają” się codziennie na błahe rzeczy marnotrawiąc w ten sposób swoją energię, którą lepiej skierować w kierunku osiągnięcia wytyczonego celu – dokładnie tak jak zrobił to Nielat, niepełnosprawny sportowiec.

Inwencja twórcza naszych uczniów nie ograniczył się tylko do pisania listów i kartek, pojawiły się nawet krótkie opowiadania np. „Natalia w krainie baśni”, w których główną bohaterką jest właśnie Natalka Sidło. Zebraliśmy łącznie około 300 prac, mamy nadzieję, że wywołają ogromny uśmiech na twarzy Natalii.

Klasy najbardziej zaangażowane w MARZYCIELASKĄ POCZTĘ otrzymały pisemne podziękowania za udział w akcji.

Organizatorzy:
Barbara Polińska (bibliotekarz biblioteki szkolnej SP nr 1 im. E. Estkowskiego w Kostrzynie)
Agata Olbert (nauczyciel wychowawca klas specjalnych w SP nr 1 im. E Estkowskiego w Kostrzynie)

1
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Asia mama Natalki

Kochani z całego serducha dziękuję Wszystkim i każdemu z osobna za piękny prezent jaki znalazłam w ogromnym kartonie :XO:
Wasze listy, laurki, opowiadania sprawiły, że uśmiech nie schodzi z mojej buzi :XO:
Dziękuję za to , że jestescie :XO: Pozdrawiam serdecznie i przesyłam buuuuuuziaki :XO:
Dziękuję również kochanym Paniom i rodzicom, ponieważ wiem, że to właśnie dzięki Wam mogę się dziś cieszyć :XO:
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego co najlepsze :XO:

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image