Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 1 im. J. Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach

9 grudnia 2013autor Aldona Starzyk0
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2013/12/szkola-podstawowa-nr-1-im-j-brzechwy-w-czechowicach-dziedzicach.jpg

Dnia 20 listopada 2013 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Brzechwy w Czechowicach-Dziedzicach akcja pisania listów do chorych dzieci, w ramach „Marzycielskiej Poczty”.

Uczniowie już od rana nie mogli się doczekać 5 lekcji (akcję zaplanowano na ten czas) – widać było, że się przygotowali – większość miała nie tylko wybranego Adresata, ale i list napisany „na brudno”, naklejki i rysunki do ozdobienia listów, a nawet drobne upominki (origami, zakładki do książek, itp.!!). W końcu się doczekaliśmy!

Najpierw odbył się ogólny apel dla klas IV – VI. Opiekun Samorządu przypomniał cel akcji i… poprawne adresowanie 🙂 , następnie uczniowie wraz z Wychowawcami udali się do swoich klas, by w spokoju pisać listy. Jedni tworzyli je samodzielnie, inni w parach, ale wszyscy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem! Potem każdy starał się ozdobić i uatrakcyjnić swój list – rysunkiem, naklejką, prezentem! A wszystko po to, by na małych buziach dzieci pojawił się uśmiech! Na sam koniec każdy mógł osobiście wrzucić zaadresowaną kopertę do okazjonalnej skrzynki „Marzycielskiej Poczty”. Po południu Opiekun SU dłuuuugo wrzucał je do prawdziwej skrzynki pocztowej! 🙂 I listy poszły w świat, do dzieci, by zanieść ciepłe słowo, wsparcie, może troszkę humoru! Dzieci jeszcze długo po akcji wspominały poznanych rówieśników. Może nam takie akcje są jeszcze bardziej potrzebne, niż chorym dzieciom, bo zagonieni, zabiegani, przejmujący się błahostkami nie umiemy czasem docenić, tego, co posiadamy?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image