Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/12/szkola-podstawowa-nr-1-im-m-kopernika-w-minsku-mazowieckim.jpg

W bieżącym roku szkolnym wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim przyłączyli się do akcji „Marzycielska Poczta”. Podczas spotkań zorganizowanych 2 listopada oraz 4 i 14 grudnia uczniowie z wielkim przejęciem wysłuchiwali historii wybranych dzieci, poznawali ich marzenia i zainteresowania, co pozwoliło im z jeszcze większym entuzjazmem zabrać się do wykonywania pięknie zdobionych kartek i listów.

Każdy starał się jak najlepiej potrafi. Były piękne życzenia, rysunki bajkowych idoli, a także drobne, wykonane własnoręcznie upominki. W miłej atmosferze powstawały piękne i niepowtarzalne kompozycje! Listy i kartki zapakowaliśmy do zbiorczych kopert i wysłaliśmy. Akcja sprawiła ogromną przyjemność wszystkim, którzy się w nią zaangażowali. W takich sytuacjach człowiek uświadamia sobie, że to, co robi, wychowując dzieci, ma głębszy sens. W czasach kiedy sztuka ręcznego pisania listów i wysyłania tradycyjnych kartek pocztowych powoli zanika, uczniowie z klas 4A, 4B, 4D, 4F, 5A i 6A, postanowili kontynuować tę piękną tradycję, ale przede wszystkim Sprawić Wiele Radości Chorym Dzieciom- Patrykowi Hetmańskiemu z Kałuszyna, Pawłowi Majewskiemu ze Strzeleczek oraz Ewie Dąbrowskiej z Wołomina. Wszystkim nam przyświecał jeden cel: dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba, a przy okazji kształtować w sobie wrażliwość i empatię. Już niebawem Święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że nasze kartki i listy dotrą do adresatów na czas!

Opiekun sekcji Wolontariatu
Katarzyna Błaszczak

Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image