Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 1 w Rawie Mazowieckiej

5 stycznia 2011autor Paulina Kupis9
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/01/szkola-podstawowa-nr-1-rawa-mazowiecka1.jpg

Jeden z uczniów zapytał mnie, co mógłby napisać w swym liście. Odpowiedziałam, żeby pisał to, co podpowiada mu serce. To wystarczyło…. Niezwykłe intuicja i zaangażowanie dzieci w akcję „Marzycielska Poczta” przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

„Marzycielska Poczta” – akcja ta nie była znana moim uczniom, ale do czasu… W przedświąteczny poniedziałek (20 grudnia 2010 r.) postanowiłam, że dzieci zrobią również coś dla innych.

Niewiele myśląc, wydrukowałam profile „marzycieli” 🙂 i przedstawiłam je uczniom klasy IV a i IV d. Byłam mile zaskoczona ich reakcją. Dzieci szybko wybrały adresatów swoich listów, odnajdując wśród nich osoby o podobnych zainteresowaniach. Chwilę potem ochoczo przystąpiono do pracy.

Poszły w ruch flamastry, kolorowe kartki, kredki, ozdobne dziurkacze i wiele innych przyborów przyniesionych przez uczniów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Niebawem czyste kartki papieru wypełniały się rysunkami i pierwszymi słowami skierowanymi do Maćka, Laury, Mateusza, Emilki i innych „marzycieli”. Dzieci szybko stały się koleżankami i kolegami moich czwartoklasistów. Uczniowie włożyli w swe listy i życzenia nie tylko dużo pracy, ale i serca.

Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia, zostawiamy dodatkowe miejsce przy stole dla niespodziewanego przybysza. „Marzycielska Poczta” sprawiła, że takie dodatkowe miejsce pojawiło się w serduszkach uczniów klasy IV a i IV d. Chyba nie może istnieć lepsze ukoronowanie minionych świąt.

– Paulina Kupis
nauczyciel języka polskiego
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Rawie Mazowieckiej

guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz
9 lat temu

To prawda. Nie może istnieć nic lepszego niż czynienie dobra:) I w ten sposób otrzymaliśmy relację z morałem 🙂

Asia mama Natalki
Asia mama Natalki
9 lat temu

Pani Paulinko! to co Pani pisze jest piękne :XO: Bardzo spodobało mi się zdanie, żeby dzieci pisały to co podpowiada im serce :XO:

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)
9 lat temu

Dzięki takim akcjom w Naszych sercach i Sercach dzieci z MP pojawia się miejsce dla Was, którzy pomagacie i dajecie uśmiech wszystkim Marzycielom 🙂

Wiktoria Konowada
9 lat temu

Jesteście cudowni!!!!

Aleksander Augustyniak
Aleksander Augustyniak
9 lat temu

😉 Robiliśmy z sercem to wszystko

Ania
Ania
9 lat temu

To takie słodkie …Dzieci rozumieją chorych .Właśnie widać to ekstra sprawa .:D

Paulina Kupis
Paulina Kupis
9 lat temu

To prawda, uczniowie są cudowni, ale to samo można powiedzieć o Was – wolontariuszach, „marzycielskich dzieciach” i ich rodzicach 🙂 Dziękuję za pozdrowienia i wszystkie miłe słowa w imieniu swoim i moich czwartoklasistów. Pozdrowienia z Rawy Mazowieckiej! 😀

paulina fulara
paulina fulara
5 lat temu

😀 😛

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image