Gdy w Piechowicach po pierwszym ataku zimy znów powróciła piękna jesień, uczniowie naszej Szkoły Podstawowej nr 1 rozpoczęli przygotowywanie kartek urodzinowych dla swojego kolegi. Być może ktoś miałby wątpliwości, czy można pamiętać kogoś, kogo poznało się przez wykonane w zeszłym roku szkolnym kartek i list, który dostaliśmy w odpowiedzi. Zupełnie niepotrzebnie! Chyba tylko nowi uczniowie naszej szkoły, czyli pierwszaki i ci, którzy dołączyli do naszej społeczności mogli zadać pytanie: „kim jest Kubuś?”. Na resztach buziek na samo wspomnienie o Kubie malował się piękny uśmiech, a ręce same garnęły się do pracy.

A i okazja była nie lada! Kubuś Popko 12 listopada skończył 7 lat i wielu z nas pamięta, jak ważny był to dzień dla każdego. Czemu nie mielibyśmy uczynić go piękniejszym dla Kuby? Brak pomysłu na odpowiedź… więc zabraliśmy się do robienia urodzinowych kartek, do pracy, która sprawiła nam nie mniej przyjemności (a może nawet więcej) niż gdybyśmy sami te kartki otrzymali.

Kiedy spojrzy się na zaangażowanie dzieciaków, ich wysiłek i entuzjazm (niektóre kartki naprawdę mogły zachwycić!), aż chce się powiedzieć i zachwycić – ci młodzi ludzie „przyjęli” Kubusia do siebie. Pamiętają o nim, wspominają, pytają i najzwyczajniej i najpiękniej, bo najprościej – kochają!

Kubusiu – jeszcze raz wszystkiego najlepszego i opieki Aniołów Ci życzymy!

Ślemy buziaki!

– Sylwia Pogodzińska katechetka w Szkole Podstawowej nr 1 w Piechowicach