Tego u nas jeszcze nie było!

Chyba nikt z nas, członków społeczności Szkoły Podstawowej w Piechowicach nie spodziewał się, że zaangażowanie w akcję „Marzycielskiej Poczty” wzbudzi takie zainteresowanie i entuzjazm. Włączyliśmy się w nią prawdziwym pospolitym ruszeniem – całą szkołą. Od najmłodszych do najstarszych. Każda z klas poznała Kubusia Popko, do którego pisaliśmy listy i dla którego robiliśmy kartki. Uczniowie uważnie wsłuchiwali się w to, kim jest i czym się interesuje. Wiele osób urzekły jego cudowne oczka. Zaczarował nas, nie ma co ukrywać! uśmiech

Nic więc dziwnego w tym, że każdy z nas chciał zrobić dla Kubusia coś miłego, coś pięknego. W ramach lekcji religii oddaliśmy się szałowi wręcz pracy twórczej. Powstawały kolorowe kartki, ilustracje Scooby’ego, pisaliśmy o otaczających nas górach i o nas samych. Wielu z nas zadało w swoich listach pytania Kubusiowi. Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy któregoś – zwyczajnego wydawałoby się dnia – otrzymaliśmy wzruszającą odpowiedź od Kubusia (również na te pojedyncze pytania).

Wierzymy, że właśnie w taki sposób jesteśmy w stanie najlepiej nauczyć się kochać tak, jak Pan Jezus, doświadczyć tego, że dobre, gorące serca dają mnóstwo radości nawet przez papierowe kartki czy listy. Wiemy to, bo sami cieszyliśmy się z serdeczności, jaka popłynęła ku nam od Kubusia. Ściskamy Cię mocno raz jeszcze!