W czasie dwóch tygodni poprzedzających święta Bożego Narodzenia uczniowie kl. O – III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach wykonywali świąteczne kartki dla dzieci z Marzycielskiej Poczty. Każdy przedszkolak, pierwszak, drugoklasista, czy trzecioklasista z wielkim zapałem i entuzjazmem projektował swoją świąteczną kartkę. Ci, którzy potrafią już pisać zamieścili na nich gorące życzenia wesołych i radosnych Świąt. Białe bałwanki, ozdobne choineczki, złote gwiazdeczki, czy Mikołaje z prezentami powędrowały do tych, którzy najbardziej ich oczekują.

Pisano najczęściej do równolatków, często klasa wykonywała kartki do jednej dziewczynki i jednego chłopca, innym razem każdy uczeń wybierał sobie podopiecznego Marzycielskiej Poczty i dla Niego specjalnie wykonywał kartkę, adresował kopertę.

To były niezwykłe chwile. Każdy z nas poczuł to „ciepełko”, które pojawia się w sercu, gdy robimy coś dobrego dla innych. Miło jest je czuć ! Mamy nadzieję, że „ciepełko” pojawi się także w serduszkach naszych obdarowanych Marzycieli, „ciepełko”, które daje radość, szczęście i wiarę w drugiego człowieka.

Wiemy na pewno, że już niedługo znowu będziemy pisać. Obiecujemy, że nie zapomnimy o dzieciach z „Marzycielskiej Poczty”.

Życzymy wszystkim wspaniałych, śnieżnych Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia marzeń i samych szczęśliwych dni w Nowym 2012 Roku!

Nauczyciele i uczniowie kl. O – III SP 1 w Polkowicach