Jesteśmy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach. O Marzycielskiej Poczcie dowiedziałam się z TV i postanowiłam rozpropagować Waszą ideę.

Na początku roku szkolnego, gdy podawałam dzieciom listę lektur do omawiania, przy „Oskarze i pani Róży” E.E. Schmitta wspomniałam o Waszym portalu.

W końcu przyszedł maj i uczniowie klas VIa i VIb przeczytali tę mądrą historię chorego Oskara. Postanowiłam, że zwieńczeniem rozmów nt. ludzkiego życia, szczęścia, choroby i śmierci będzie włączenie się w Waszą akcję. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł.

Zobaczyły, że chorują nie tylko ludzie starzy i przede wszystkim nie tylko w fikcji literackiej. Wszyscy zapoznali się z profilem Kuby, przynieśli materiały do zrobienia kartek lub gotowe pocztówki by 22 czerwca na dwóch lekcjach języka polskiego je wykonać i wypisać.

Wszystkich nas Kubuś ujął Swoim uśmiechem i uporem w rehabilitacji. Z wielką radością i przyjemnością pisaliśmy do Niego. Rzadko (niestety) widziałam dzieci tak pochłonięte zajęciami. ;) Ten widok był SUPER!

Komentarze

 1. Kuba

  Pani Elu kartki sprawiły mi wielką frajdę, było ich bardzo dużo więc czytałem je razem z mamą. Tata wysłał mi je do Zaździerza bo byłem na rehabilitacji kiedy przyszła przesyłka. Szkoda, że dotarły do mnie już w czasie wakacji bo nie zdążyłem odpisać a dzieci są już w gimnazjum tak jak moja siostra. Cieszę się, że wysłaliście zdjęcia bo teraz wiem, kto do mnie pisał :D jeśli spotka Pani swoich uczniów to proszę powiedzieć, że Kuba bardzo bardzo dziękuje :love: :love: :love:

 2. Obraz profilowy Aga KizinkiewiczAga Kizinkiewicz

  Podob mi się, że dzieci czytały książkę ,,Oskar i Pani Róża”- jest to książka godna na stanowisko lektury nie tylko dla dzieci. :-)
  Dziękujemy Pani za zorganizowanie tej akcji w Szkole i napisanie relacji.
  Pozdrawiam serdecznie.

 3. Ewa

  Wielkie brawa dla Pani Eli – cudowny pomysł :) Super, że dzieciaki z chęcią się włączyły w akcję. A „Oskar i Pani Róża” to książka bardzo wzruszająca, aczkolwiek pouczająca. Uczniom Pani Elżbiety pewnie żal było opuścić podstawówkę, ale może w swoim przyszłym gimnazjum rozpropagują jeszcze bardziej Marzycielską Pocztę :D Gorące pozdrowienia dla całych Siemiatyczy :*

 4. Weronika

  Oskar i p. Róża to świetna książka. Pomysł połączenia fikcji literackiej z życiem i naszą akcją był rewelacyjny. Szkoda, że nie ma więcej takich n-li, którzy myślą o szkole w sposób kreatywny i przez to trafiają do młodych umysłów. Brawo !

Dodaj komentarz

:) 
:D 
:( 
:o 
8-O 
:? 
8) 
:lol: 
:x 
:P 
:cry: 
:evil: 
:twisted: 
:roll: 
:wink: 
:up: 
:down: 
:| 
:oops: 
:* 
:$ 
:vangry: 
:XO: 
:mrgreen: