Jesteśmy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach. O Marzycielskiej Poczcie dowiedziałam się z TV i postanowiłam rozpropagować Waszą ideę.

Na początku roku szkolnego, gdy podawałam dzieciom listę lektur do omawiania, przy „Oskarze i pani Róży” E.E. Schmitta wspomniałam o Waszym portalu.

W końcu przyszedł maj i uczniowie klas VIa i VIb przeczytali tę mądrą historię chorego Oskara. Postanowiłam, że zwieńczeniem rozmów nt. ludzkiego życia, szczęścia, choroby i śmierci będzie włączenie się w Waszą akcję. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł.

Zobaczyły, że chorują nie tylko ludzie starzy i przede wszystkim nie tylko w fikcji literackiej. Wszyscy zapoznali się z profilem Kuby, przynieśli materiały do zrobienia kartek lub gotowe pocztówki by 22 czerwca na dwóch lekcjach języka polskiego je wykonać i wypisać.

Wszystkich nas Kubuś ujął Swoim uśmiechem i uporem w rehabilitacji. Z wielką radością i przyjemnością pisaliśmy do Niego. Rzadko (niestety) widziałam dzieci tak pochłonięte zajęciami. mrugnięcie Ten widok był SUPER!