Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 1 w Siemiatyczach

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/07/szkola-podstawowa-nr-1-w-siemiatycze1.jpg

Jesteśmy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach. O Marzycielskiej Poczcie dowiedziałam się z TV i postanowiłam rozpropagować Waszą ideę.

Na początku roku szkolnego, gdy podawałam dzieciom listę lektur do omawiania, przy „Oskarze i pani Róży” E.E. Schmitta wspomniałam o Waszym portalu.

W końcu przyszedł maj i uczniowie klas VIa i VIb przeczytali tę mądrą historię chorego Oskara. Postanowiłam, że zwieńczeniem rozmów nt. ludzkiego życia, szczęścia, choroby i śmierci będzie włączenie się w Waszą akcję. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł.

Zobaczyły, że chorują nie tylko ludzie starzy i przede wszystkim nie tylko w fikcji literackiej. Wszyscy zapoznali się z profilem Kuby, przynieśli materiały do zrobienia kartek lub gotowe pocztówki by 22 czerwca na dwóch lekcjach języka polskiego je wykonać i wypisać.

Wszystkich nas Kubuś ujął Swoim uśmiechem i uporem w rehabilitacji. Z wielką radością i przyjemnością pisaliśmy do Niego. Rzadko (niestety) widziałam dzieci tak pochłonięte zajęciami. 😉 Ten widok był SUPER!

guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
10 lat temu

Pani Elu kartki sprawiły mi wielką frajdę, było ich bardzo dużo więc czytałem je razem z mamą. Tata wysłał mi je do Zaździerza bo byłem na rehabilitacji kiedy przyszła przesyłka. Szkoda, że dotarły do mnie już w czasie wakacji bo nie zdążyłem odpisać a dzieci są już w gimnazjum tak jak moja siostra. Cieszę się, że wysłaliście zdjęcia bo teraz wiem, kto do mnie pisał 😀 jeśli spotka Pani swoich uczniów to proszę powiedzieć, że Kuba bardzo bardzo dziękuje :love: :love: :love:

Aga Kizinkiewicz
10 lat temu

Podob mi się, że dzieci czytały książkę ,,Oskar i Pani Róża”- jest to książka godna na stanowisko lektury nie tylko dla dzieci. 🙂
Dziękujemy Pani za zorganizowanie tej akcji w Szkole i napisanie relacji.
Pozdrawiam serdecznie.

Ewa
Ewa
10 lat temu

Wielkie brawa dla Pani Eli – cudowny pomysł 🙂 Super, że dzieciaki z chęcią się włączyły w akcję. A „Oskar i Pani Róża” to książka bardzo wzruszająca, aczkolwiek pouczająca. Uczniom Pani Elżbiety pewnie żal było opuścić podstawówkę, ale może w swoim przyszłym gimnazjum rozpropagują jeszcze bardziej Marzycielską Pocztę 😀 Gorące pozdrowienia dla całych Siemiatyczy :*

Weronika
Weronika
10 lat temu

Oskar i p. Róża to świetna książka. Pomysł połączenia fikcji literackiej z życiem i naszą akcją był rewelacyjny. Szkoda, że nie ma więcej takich n-li, którzy myślą o szkole w sposób kreatywny i przez to trafiają do młodych umysłów. Brawo !

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image