Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 1 w Siemiatyczach

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/07/szkola-podstawowa-nr-1-w-siemiatycze1.jpg

Jesteśmy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach. O Marzycielskiej Poczcie dowiedziałam się z TV i postanowiłam rozpropagować Waszą ideę.

Na początku roku szkolnego, gdy podawałam dzieciom listę lektur do omawiania, przy „Oskarze i pani Róży” E.E. Schmitta wspomniałam o Waszym portalu.

W końcu przyszedł maj i uczniowie klas VIa i VIb przeczytali tę mądrą historię chorego Oskara. Postanowiłam, że zwieńczeniem rozmów nt. ludzkiego życia, szczęścia, choroby i śmierci będzie włączenie się w Waszą akcję. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł.

Zobaczyły, że chorują nie tylko ludzie starzy i przede wszystkim nie tylko w fikcji literackiej. Wszyscy zapoznali się z profilem Kuby, przynieśli materiały do zrobienia kartek lub gotowe pocztówki by 22 czerwca na dwóch lekcjach języka polskiego je wykonać i wypisać.

Wszystkich nas Kubuś ujął Swoim uśmiechem i uporem w rehabilitacji. Z wielką radością i przyjemnością pisaliśmy do Niego. Rzadko (niestety) widziałam dzieci tak pochłonięte zajęciami. mrugnięcie Ten widok był SUPER!

4
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Kuba

Pani Elu kartki sprawiły mi wielką frajdę, było ich bardzo dużo więc czytałem je razem z mamą. Tata wysłał mi je do Zaździerza bo byłem na rehabilitacji kiedy przyszła przesyłka. Szkoda, że dotarły do mnie już w czasie wakacji bo nie zdążyłem odpisać a dzieci są już w gimnazjum tak jak moja siostra. Cieszę się, że wysłaliście zdjęcia bo teraz wiem, kto do mnie pisał śmiech jeśli spotka Pani swoich uczniów to proszę powiedzieć, że Kuba bardzo bardzo dziękuje :love: :love: :love:

Aga Kizinkiewicz

Podob mi się, że dzieci czytały książkę ,,Oskar i Pani Róża”- jest to książka godna na stanowisko lektury nie tylko dla dzieci. uśmiech
Dziękujemy Pani za zorganizowanie tej akcji w Szkole i napisanie relacji.
Pozdrawiam serdecznie.

Ewa
Ewa

Wielkie brawa dla Pani Eli – cudowny pomysł uśmiech Super, że dzieciaki z chęcią się włączyły w akcję. A „Oskar i Pani Róża” to książka bardzo wzruszająca, aczkolwiek pouczająca. Uczniom Pani Elżbiety pewnie żal było opuścić podstawówkę, ale może w swoim przyszłym gimnazjum rozpropagują jeszcze bardziej Marzycielską Pocztę śmiech Gorące pozdrowienia dla całych Siemiatyczy :*

Weronika
Weronika

Oskar i p. Róża to świetna książka. Pomysł połączenia fikcji literackiej z życiem i naszą akcją był rewelacyjny. Szkoda, że nie ma więcej takich n-li, którzy myślą o szkole w sposób kreatywny i przez to trafiają do młodych umysłów. Brawo !

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image