Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie w tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiła do „Marzycielskiej Poczty”. Samorząd klas I – III rozpropagował tę akcję wśród uczniów młodszych klas. Każda z klas zdecydowała się pisać listy do wybranego dziecka. Ponieważ w szkole mamy 12 klas na poziomie I – III, z bazy zostało wybranych 12 profili.

Do akcji zdecydowały się przystąpić wszystkie klasy, zarówno masowe, jak i integracyjne (jesteśmy szkołą posiadającą oddziały integracyjne).

W grudniu napisane zostały listy świąteczne. Ewa, Mateusz, Kacper, Dominika, Kornelia, Ola, Krzyś, Patrycja, Tobiasz, Martynka, Patrycja i drugi Kacper otrzymają listy, w których znajdują się notatki, kartki świąteczne, drobne upominki i rysunki od uczniów klas I – III. Dzieci z wielką chęcią tworzyły wiadomości dla swoich kolegów mieszkających w innej części Polski. Pierwszaki namalowały piękne rysunki, a uczniowie klas II i III pod kierunkiem swoich wychowawców z zapałem napisały staranne listy.

Cała akcja przynosi naszym uczniom bardzo dużo radości. Nie mogą doczekać się lekcji, na których będą pisać listy/rysować obrazki. Są bardzo ciekawi informacji o swoich nowych przyjaciołach, wyłapują wszystkie informacje z ich profili, o wiele rzeczy dopytują nauczycieli.

Uczniowie zamierzają kontynuować korespondencję z wybranymi dziećmi przez cały rok szkolny.

Wszystkie dzieci przesyłają gorące uściski i pozdrowienia ze Skawiny. uśmiech