25 kwietnia 2016 r. uczniowie z klasy VI b ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. B. Chrobrego w Częstochowie wzięli udział w akcji pisania listów do podopiecznych Marzycielskiej Poczty. Pani Agnieszka Frejlich – nauczycielka języka polskiego – zainspirowała swoich wychowanków, pokazując im stronę poświęconą chorym dzieciom i ich profile.

Najpierw uczniowie zapoznali się z historiami niektórych osób i dokonali wyboru, do kogo chcą skierować swój list. Nie było łatwo. Ostatecznie najczęściej decydowano się, biorąc pod uwagę podobieństwo zainteresowań, wiek, doświadczenia życiowe. Następnie uczniowie zredagowali treść listów, w których przedstawili się i opisali swoje pasje. Starali się, aby odczytanie listu sprawiło radość jego odbiorcy. Wyrazili nadzieję, że dostaną odpowiedź
i korespondencja nie skończy się na jednym liście. Niektórzy dodali drobne upominki, np. pudełeczko z ulubionym bohaterem adresata, wycięte z kolorowych kartek aniołki dla osoby, która kolekcjonuje ich figurki itp. Wszyscy zadbali o estetykę listów. Na koniec udali się na pocztę i osobiście nadali przesyłki.

Dla uczniów było to wyjątkowe przeżycie, które umożliwiło im poczucie, że sprawianie komuś radości może być naprawdę przyjemne. Postanowili, by inni także dowiedzieli się o ich akcji i być może również się w nią włączyli. W tym celu wykonali plakaty promujące przedsięwzięcie i wywiesili je na szkolnym korytarzu. Wszyscy są zgodni, że warto poświęcić czas, żeby wywołać uśmiech na twarzach innych dzieci.