Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/11/szkola-podstawowa-nr-12-w-dabrowie-gorniczej-tb1.jpg

W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy po raz pierwszy w naszej szkole „Tydzień Pisania Listów„, który odbył się w dniach 17- 21 października.

W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie – od klas pierwszych do klas szóstych! W sumie napisaliśmy 157 kartek i 64 listy, które zostały wysłane do 10 „marzycieli”. Uczniowie dąbrowskiej dwunastki z zapałem przygotowali samodzielnie kolorowe kartki i pisali listy na lekcjach języka polskiego, które potem zostały wrzucone do specjalnych skrzynek pocztowych. Dzieci pisały o swoich zainteresowaniach, zwierzętach, sposobach spędzania czas wolnego. Dużo miejsca zajęło opisywanie szkoły i miasta, w którym mieszkają. Nie zabrakło też słów wsparcia i życzeń zdrowia. Do akcji pisania listów włączyli się także nauczyciele biblioteki szkolnej i świetlicy.

Na godzinie wychowawczej uczniowie zostali zapoznani z ideą „Marzycielskiej Poczty”, która tak bardzo się spodobała, że w szkole został utworzony Klub Wolontariusza „Pomocna Dłoń”, który już teraz przygotowuje kartki, które będziemy wysyłać „marzycielom” w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia:

4
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
MAGDA G.

Ale imponująca ilość listów i kartek! :)))
Święta coraz bliżej, fajnie, że znowu sprawicie radość dzieciakom. mrugnięcie kciuk do góry kciuk do góry

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)

157? jesteście Genialni ! uśmiech

Julka
Julka

157 i 64 to imponujące liczby uśmiech Brawo uśmiech

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image