Nasza szkoła po raz drugi postanowiła wziąć udział w akcji „Marzycielskiej Poczty”. W październiku uczniowie naszej szkoły pisali listy do Natalii Stosik, Wiktorii Konowady oraz Szymka Gromady. Tym razem klasa IVa postanowiła napisać do Szymona Gaciocha.

Dnia 02.11.2011 r. uczniowie tej klasy, klasy integracyjnej, w której uczą się nie tylko dzieci zdrowe, lecz także niepełnosprawne postanowiły napisać ciepłe słowo właśnie do Szymona. Była to ich pierwsza tego typu akcja, więc wzbudziła ona w nich wiele emocji. Uczniowie ci zanim przystąpili do pisania, starali się zrozumieć, co czuje Szymon i czego w tym momencie będzie mu najbardziej potrzeba. Przybliżyła im sytuację koleżanka z klasy, która doskonale wie, co to znaczy spędzać większą część swojego życia w szpitalu. Ona też ma za sobą ciężką chorobę, ciągłe wizyty u lekarzy i chemioterapię, jednakże pokazała innym uczniom, że nie wolno się załamywać i należy wierzyć, bo wiara pomaga w walce z chorobą.

Uczniowie klasy IVa bardzo przeżywali to, że kolejny raz mogą zrobić coś dla drugiego człowieka i liczą na to, że sprawi to choć odrobinę radości ich nowemu koledze. Marzą też o tym, żeby się z Szymonem zaprzyjaźnić i z niecierpliwością oczekują na jakieś wieści od niego.

Dzień, w którym dzieci tworzyły swoje listy sprawił, że stałyśmy się bogatsze w wiedzę o naszych uczniach. Zobaczyłyśmy, że dzieci chcą pomagać i każda, nawet najmniejszą pomoc innym sprawia im ogromną radość. W chwili pisania najbardziej na świecie chciały sprawić, aby przez ułamek sekundy na twarzy Szymona pojawił się uśmiech.

Z niecierpliwością oczekują na odpowiedź – codziennie podchodzą do nas i pytają, czy Szymon odpisze i kiedy.

Z gorącymi pozdrowieniami z Głogowa,
Renata Wojciechowska i Anna Sołtysik

Zdjęcia: