Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/04/szkola-podstawowa-nr-12-w-glogowie.jpg

Jesteśmy nauczycielkami języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie. Nasza szkoła jest blisko związana z dziećmi nie tylko przez jej profil nauczania, ale także poprzez swoją specyfikę, gdyż uczą się w niej zarówno dzieci w pełni sił fizycznych jak i dzieci niepełnosprawne. Stąd też było jasne, że kiedy ogłosimy akcję pisania listów do chorych dzieci, z miejsca uzyskamy poparcie wśród naszych podopiecznych.

Pod koniec marca i w początkach kwietnia uczniowie klas IV C, IV E, V B, V F, VI A oraz VI C napisali listy do wybranych dzieci. Część z nich opisywała swoje doświadczenia z chorobami, które ich dotknęły, pozostałe starały się na swój dziecięcy sposób wesprzeć chore dzieciaczki w walce z chorobą. Nasi uczniowie postanowili także zgromadzić kartki o Głogowie, aby przybliżyć miejsce, w którym mieszkają, pozostali tworzyli własne widokówki, aby przekazać na nich moc serdeczności.

Naszą rolą jako polonistek było zadbanie o przedstawienie sylwetki chorego dziecka, a także czuwania nad ortograficzną i językową poprawnością pisanych przez dzieci listów, następnie nad wysłaniem listów do dzieci.

Podczas akcji stałyśmy się jeszcze bogatsze w wiedzę o naszych uczniach, gdy nie zawsze grzeczni chłopcy okazywali się wrażliwymi młodymi ludźmi, nieobojętnymi na ciężki los swoich niejednokrotnie młodszych kolegów, którzy nie mogli wyjść z piłką na dwór. Poznałyśmy też bardziej nasze dziewczynki, które nie żałowały swoich naklejek, przylepek i brokatu, aby przyozdabiać wysyłane listy.

To dla nas wszystkich była wspaniała lekcja wrażliwości, którą chcemy w przyszłości powtórzyć. Rozmowa o chorym dziecku jest tylko rozmową, wiersz o chorych jest dla dzieci czystą abstrakcją, podobnie jak bajka czy film. Możliwość pisemnej rozmowy z dzieckiem, gdzie mają przed sobą konkretną osobę, z jej odrębną historią jest bardzo trudna i nawet najwięksi klasowi dowcipnisie milkli, aby zagłębić się w ciszy podczas pisania.

Głogowska „Dwunastka” wspiera akcję pisania listów do chorych dzieci

Wszyscy teraz z niecierpliwością czekają na odpowiedź od dzieci, chociaż wiemy, iż nie zawsze to będzie możliwe. Akcję chcemy cyklicznie powtarzać, pisząc do „naszych” dzieci lub wspierając inne.

Uważamy, iż jest to wspaniała idea, gdzie my zdrowi możemy przez chwilę przystanąć i zastanowić się nad sobą i swoim życiem, pokazać swoje prawdziwe wrażliwe „ja” i wiedzieć, że przy otwieraniu koperty w innej części Polski, nasza praca przyniesie komuś uśmiech.

Niniejszym pragniemy, aby nasza „Dwunastka” została wpisaną na mapę społeczności spędzającej czas nie tylko przed komputerem, ale widzącej inną jednostkę.

Pozdrawiamy serdecznie,

11
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Kamilla mama Martynki

Jesteście cudowni kciuk do góry kciuk do góry kciuk do góry Zawsze mówiłam ,że w każdym dziecku jst wrażliwość tylko trzeba ją odkryć.Gratuluję Pani Marcie i Pani Renacie za odkrycie tej wrażliwości w uczniach. tak trzymać kciuk do góry śmiech śmiech Pozdrawiamy gorąco :XO: :XO:

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)

Wspaniała Relacja uśmiech
Marzycielska Poczta to lekcja dla Wszystkich.. nie tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. Uczy Nas wszystkich bardzo wiele. Cieszę się że i w Waszej szkole odbyła się akcja pisania listów. I że chcecie ją powtórzyć. uśmiech

AnkaB
AnkaB

Przyznam się, że mnie również najbardziej wzruszało zaangażowanie się w akcję uczniów, którzy wcześniej rzadko pokazywali się z tej lepszej strony – to było cenne doświadczenie. Pozdrawiam śmiech

Ewa
Ewa

Piękna relacja, strasznie się cieszę,że kolejne młode osoby włączyły się w pomoc MARZYCIELSKIEJ uśmiech

Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz

Świetnie czytało się Waszą relację! Dzieci na pewno docenią to, że poświęciliście im swój czas i włożyliście sporo zaangażowania w przygotowywanie przesyłek dla nich. Mała rzecz, a bardzo cieszy mrugnięcie

Ela Ausobska

Głogów górą!!!!! Pani Marto i Renatko – proszę o kontakt: (ela@marzycielskapoczta.pl). Po świętach wyślę Wam pamiątkowe zakładki. Relacja jest piękna, ale cudowne dzieci spowodowały ten uśmiech na twarzach innych :XO:

Kamila_B

Ale fajna relacja!! śmiech super jesteście :XO: :XO: :XO:

Asia mama Natalki

Piękna akcja kciuk do góry Pozdrawiamy cieplutko :XO:

Wiktoria Konowada

ja dostałam od Was ogrom listów za które bardzo dziekuję!!!!!!!
postaram się odpisać niedługo, jak tylko czas mi na to pozwoli!!!
JESTESCIE KOCHANI!!! :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:
[img]http://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/04/006.JPG[/img]

Tania mama Szymusia

Witajcie kochani, dziękowaliśmy Wam za moc kartek i listów na M.P, ale jeszcze raz nie zaszkodzi śmiech :XO: :XO:
jesteście uczniaki the beściaki zrobiliście kawał dobrej roboty, Szymuś słuchał waszych listów z zaciekawieniem i ciągle podawał następny, dziękujemy i życzymy Radosnych Świąt :XO: :XO: :XO:

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image