Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głogowie postanowiła wykorzystać Tydzień Pisania Listów, aby odświeżyć pisemną znajomość z naszymi „marzycielskimi” przyjaciółmi. Ci sami uczniowie, już o rok „starsi”, czyli klasy VC, VE, VI B i VI F, napisały do: Natalii Stosik, Wiktorii Konowady oraz Szymka Gromady.

W tym roku było nam chyba dużo łatwiej, gdyż czuliśmy, jakbyśmy pisali, do kogoś znajomego. Emocje czasami zbyt gwałtowne, gdyż pisanie listów, to też powód do wspólnych rozmów, śmiechów i wspomnień, były łagodzone muzyką relaksacyjną. Tak więc w październikowy tydzień słoneczko w sali 106 nam ładnie przyświecało, a w klasie rozlegały się odgłosy ptaszków, płynącego strumyka czy też burzy.

W trakcie pisania sporo rozmawialiśmy o mukowiscydozie, wspominaliśmy naszą wspólną pracę z ubiegłego roku szkolnego, dlatego też zeszłoroczną prezentację posłaliśmy do dzieciaków by i one mogły zobaczyć, kto do nich pisze.

Mamy też głowy pełne pomysłów na ten i kolejny rok, związany z „Marzycielską Pocztą” i naszymi stałymi korespondentami, nie zdradzimy ich jednak na razie, aby starczyło nam sił na działanie, a nie tracenie ich na przechwalanie się nimi.

Na koniec mówimy do zobaczenia, bo mamy zamiar dalej działać. Czekamy też na kilka słów od Was, gdyż list od Natalki, kartka od Wiktorii, czy też miłe słowa Mamy Szymka na stronie poczty moje dzieciaki bardzo ucieszyła. Teraz to one podchodzą do mnie pytając, czy ktoś odpisze i kiedy. Przypomina mi to dzieciaki z „Marzycielskiej Poczty” biegające do swoich skrzynek. To bardzo ważne, że po obu stronach zawsze ktoś czeka!

Ze słonecznym pozdrowieniem z prawdziwie jesiennego Głogowa.
Marta Potrykowska

Zdjęcia: