26 października po raz kolejny klasa I b spotkała się na dodatkowych zajęciach, podczas których dzieci wykonywały kartki dla swoich nowych kolegów. Tym razem napisaliśmy do Martynki Małeckiej i Kubusia Chrabańskiego. Dzieci podobnie jak poprzednio bardzo przejęły się ich historią i z zapałem zabrały się do pracy.

Widok tak zaangażowanych w tworzenie oryginalnych kartek uczniów sprawia mi ogromną radość i utwierdza mnie w przekonaniu, że takie zajęcia są potrzebne, ponieważ przynoszą wiele korzyści – dzieci mają satysfakcję, że robią coś dobrego dla innych; pomagają sobie nawzajem; współpracują ze sobą (co sprawia, że relacje między nimi ulegają polepszeniu); stosują różne techniki plastyczno-techniczne rozwijając przy tym sprawność manualną, a niektórzy nawet próbują swoich sił w pisaniu.

W przygotowaniu tychże kartek są zaangażowani również rodzice, którzy ze swoimi pociechami piszą krótkie listy do wybranego dziecka.

Jest to zatem lekcja, w której uczestniczą wszyscy – uczniowie, rodzice i nauczyciel. Oby takich lekcji było jak najwięcej – nie tylko w naszej szkole – bo są one najbardziej wartościowe i dają poczucie wspólnoty.

Mamy zatem nadzieję, że Nasze działania choć przez chwilę rozgrzeją serca tych, którzy oczekują na listy i wywołają na ich buźkach szeroki uśmiech!

Zdjęcia: