Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 15 w Rybniku po raz drugi

23 listopada 2011autor Anna Kubecka5
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/11/szkola-podstawowa-nr-15-w-rybniku-po-raz-drugi.jpg

26 października po raz kolejny klasa I b spotkała się na dodatkowych zajęciach, podczas których dzieci wykonywały kartki dla swoich nowych kolegów. Tym razem napisaliśmy do Martynki Małeckiej i Kubusia Chrabańskiego. Dzieci podobnie jak poprzednio bardzo przejęły się ich historią i z zapałem zabrały się do pracy.

Widok tak zaangażowanych w tworzenie oryginalnych kartek uczniów sprawia mi ogromną radość i utwierdza mnie w przekonaniu, że takie zajęcia są potrzebne, ponieważ przynoszą wiele korzyści – dzieci mają satysfakcję, że robią coś dobrego dla innych; pomagają sobie nawzajem; współpracują ze sobą (co sprawia, że relacje między nimi ulegają polepszeniu); stosują różne techniki plastyczno-techniczne rozwijając przy tym sprawność manualną, a niektórzy nawet próbują swoich sił w pisaniu.

W przygotowaniu tychże kartek są zaangażowani również rodzice, którzy ze swoimi pociechami piszą krótkie listy do wybranego dziecka.

Jest to zatem lekcja, w której uczestniczą wszyscy – uczniowie, rodzice i nauczyciel. Oby takich lekcji było jak najwięcej – nie tylko w naszej szkole – bo są one najbardziej wartościowe i dają poczucie wspólnoty.

Mamy zatem nadzieję, że Nasze działania choć przez chwilę rozgrzeją serca tych, którzy oczekują na listy i wywołają na ich buźkach szeroki uśmiech!

Zdjęcia:

5
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)

I kolejny raz Rybik uśmiech
Fajnie się czyta relację z sąsiednich miast uśmiech
Dzieciaki widać radosne i uśmiechnięte, więc pisanie do Naszych dzieciaczków pewnie sprawiało im radość uśmiech

Ania Kubecka

Oczywiście, że sprawiło im radość, a jeszcze większą mają, gdy dzieci odpisują. Dziś mieliśmy kolejne zajęcia, więc za niedługo pojawi się następna relacja;)

MAGDA G.

Pani Aniu super, że prowadzicie takie zajęcia.. uśmiech Widać, że dzieciaczki są bardzo zadowolone.. uśmiech Myślę, że uśmiech na buźce Marynki i Kubusia również się pojawił. uśmiech

Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz

Oby było ich jak najwięcej- prawda mrugnięcie Dziękujemy!

Julka
Julka

Super dzieciaczki! uśmiech
Brawo! uśmiech

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image