Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 16 w Sosnowcu

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/01/szkola-podstawowa-nr-16-w-sosnowcu.jpg

Szkoła Podstawowa nr 16 w Sosnowcu już od trzech lat organizuje akcję pisania listów i projektowania kartek do ciężko chorych dzieci z Marzycielskiej Poczty. Pierwsza korespondencja do kilku wybranych dzieci dotarła w grudniu 2014 r. Od tego czasu chętni uczniowie naszej szkoły cyklicznie spotykają się w bibliotece szkolnej wraz z organizatorką akcji panią Moniką Prymką – Gzik, aby podjąć konkretne działania. Za każdym razem nauczyciel zapoznaje uczniów z ogólną charakterystyką i ideą Marzycielskiej Poczty oraz prezentuje profile chorych dzieci. To właśnie uczniowie decydują, do którego dziecka zostanie wysłana przesyłka. Pani Monika dba także o to, żeby nie zabrakło artykułów plastycznych niezbędnych do wykonania prac.

W tym roku szkolnym zaczęliśmy 6 grudnia od powitalnych listów oraz samodzielnie wykonanych kartek świątecznych do czteroipółletniej Wiktorii Kępińskiej, chorej na nowotwór złośliwy – glejaka nerwów wzrokowyh, chorobę von Recklinghausena. Akcja pisania listów i kartek bożonarodzeniowych trwała kilka dni, po czym wszystkie wytwory uczniów zostały wysłane Wiktorii.

Bardzo cieszy nas fakt, iż uczniowie naszej szkoły tak chętnie angażują się w działania na rzecz dzieci z Marzycielskiej Poczty, niejednokrotnie dodając im w ten sposób sił i motywacji do walki z chorobą.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image