W listopadzie bieżącego roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję pisania listów do podopiecznych Marzycielskiej Poczty. W akcji mogli wziąć udział wszyscy uczniowie: od klas pierwszych do szóstych. Wychowawcy przekazali informacje dotyczące idei Marzycielskiej Poczty oraz zapoznali z profilami wybranych dzieci.

To była prawdziwa lekcja wrażliwości dla naszych uczniów. Najmłodsze dzieci przygotowały kolorowe rysunki i obrazki malowane farbkami. Starsze pisały listy, a w nich opisywały swoją rodzinę, ulubione zwierzaki, szkołę, nasze miasteczko. Często dzieci pisały również o swoich pasjach i zainteresowaniach. Chłopcy rysowali samochody i piłkarzy, dziewczynki pieczołowicie ozdabiały listy tysiącami kolorów. Uczniowie pisali listy na godzinie do dyspozycji wychowawcy oraz na języku polskim. Napisaliśmy ponad 100 listów! Mamy nadzieję, że nie zabrakło w nich słów ciepła, otuchy i życzliwości dla małych Marzycieli. Wierzymy, że znajdą siłę, by walczyć z chorobą.

Nasze listy powędrowały w świat i mamy nadzieję, że sprawiły, że uśmiech zagościł na twarzach dzieci, które je otrzymały. Nasi uczniowie, choć wiedzą, że nie zawsze jest to możliwe, z niecierpliwością oczekują na odpowiedzi. Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec naszych kontaktów z Marzycielami.