Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Stawie

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/12/szkola-podstawowa-nr-2-w-nowym-stawie.jpg

W listopadzie bieżącego roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję pisania listów do podopiecznych Marzycielskiej Poczty. W akcji mogli wziąć udział wszyscy uczniowie: od klas pierwszych do szóstych. Wychowawcy przekazali informacje dotyczące idei Marzycielskiej Poczty oraz zapoznali z profilami wybranych dzieci.

To była prawdziwa lekcja wrażliwości dla naszych uczniów. Najmłodsze dzieci przygotowały kolorowe rysunki i obrazki malowane farbkami. Starsze pisały listy, a w nich opisywały swoją rodzinę, ulubione zwierzaki, szkołę, nasze miasteczko. Często dzieci pisały również o swoich pasjach i zainteresowaniach. Chłopcy rysowali samochody i piłkarzy, dziewczynki pieczołowicie ozdabiały listy tysiącami kolorów. Uczniowie pisali listy na godzinie do dyspozycji wychowawcy oraz na języku polskim. Napisaliśmy ponad 100 listów! Mamy nadzieję, że nie zabrakło w nich słów ciepła, otuchy i życzliwości dla małych Marzycieli. Wierzymy, że znajdą siłę, by walczyć z chorobą.

Nasze listy powędrowały w świat i mamy nadzieję, że sprawiły, że uśmiech zagościł na twarzach dzieci, które je otrzymały. Nasi uczniowie, choć wiedzą, że nie zawsze jest to możliwe, z niecierpliwością oczekują na odpowiedzi. Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec naszych kontaktów z Marzycielami.

7
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)

Pięknie, że zaangażowaliście całą szkołę uśmiech
po zdjęciu Natalki z Waszymi przesyłkami widać jaka to dla dzieci jest radość uśmiech
Pozdrawiam całą Waszą Szkołę uśmiech

MAGDA G.

super,że jesteście z nami. uśmiech
Z pewnością sprawiliście dzieciaczkom wiele radości. mrugnięcie kciuk do góry

Agnieszka Rudzik-Sawicka

Natalko, cieszymy się, że przyczyniliśmy się do tego pięknego uśmiechu na Twojej buzi. Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję, że inne dzieciaki również uśmiechnęły się na widok naszej paczuszki z listami. Uściski z Nowego Stawu!

Mama Szymona

Dziekujemy my tez za lisciki i karteczki od was
przyszly rowniez do Szymka

KAROL KACPER MATEUSZ
KAROL KACPER MATEUSZ

Wszystkiego Najlepszego i Szczesliwego Nowego Roku. Rzyczy Kacper, Karol i Mateusz o rany :XO: śmiech uśmiech smutek o rany niedobrze mi szok o rany nie pochawalam 8) lol złość

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image