Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 356 w Warszawie

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/01/szkola-podstawowa-nr-356-w-warszawie-3.jpg

Pewnego deszczowego dnia Agnieszka Stępień czyli Ja –nauczyciel informatyki szukając inspiracji do kolejnej lekcji informatyki, szperając po różnych stronach w Internecie natknęłam się na stronę marzycielska poczta. Poczytałam, przeanalizowałam, przemyślałam i zdecydowałam… kolejnym tematem jaki będzie na informatyce to pisanie listów w edytorze tekstu.

Jako, że w szkole jest podział na grupy na lekcji informatyki swoim pomysłem podzieliłam się z drugim nauczycielem informatyki p. Dominiką Woskowicz. Pani Dominika miała w planach ze swoimi klasami projekt kartki świątecznej więc postanowiłyśmy, że połączymy przyjemne z pożytecznym i razem w tę akcję wchodzimy.

Postanowiłyśmy, że w dniach od 11-15 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 356 w Warszawie na każdej lekcji informatyki we wszystkich klasach 4-7 uczniowie będą projektować świąteczną kartkę i pisać list do swoich rówieśników.

Jak to wyglądało…
Na tablicy przed salą komputerową zrobiłam tematyczną gazetkę, więc uczniowie nawet na przerwach zaciekawieni byli co będziemy robić.

Na początku powiedziałam jaki mamy cel lekcji i co będziemy robić. Następnie wcześniej wybrałam już dzieci do których miały być pisane listy i krótko przedstawiłam im te osoby. Uczniowie pisali więc do chłopca a uczennice do dziewczynek.

Pokazałam i wytłumaczyłam jak działa aplikacja do tworzenia kartki świątecznej dostępna na stronie:
https://santatracker.google.com/santascanvas.html

wszyscy projektowali kartki świąteczne a następnie je zapisywali. Kartki są niepowtarzalne każda jest inna. Uczniowie bardzo się starali projektując je.

Kolejnym krokiem było napisanie listu. Do tego wykorzystałam Office 365, który wdrażamy w naszej szkole. Uczniowie zalogowali się na swoich kontach i otworzyli Word online w którym pisali swoje listy.

Do tekstu wstawiali swój obrazek i na końcu udostępniali mi swój dokument.

Moim zadaniem było pobrać wszystkie listy, wydrukować je włożyć do koperty i wysłać do wybranych osób. Listów napisanych było około 400 sztuk.

Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci swoją pracą z empatią podeszli do tematu. Bardzo współczuli osobom do których pisali listy jak również pojawiały się pytania czy te osoby odpiszą.

Mam nadzieję, że wszystkie osoby dostały już listy i mogę sobie tylko wyobrazić uśmiech na ich twarzach.

Jestem dumna, że mogliśmy wziąć udział w akcji marzycielska poczta i że Nasi uczniowie świetnie się spisali.

Pozdrawiam
Agnieszka Stępień
Dominika Woskowicz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image