Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 356 w Warszawie

22 czerwca 2016autor Grażyna Kurek0
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/06/szkola-podstawowa-nr-356-w-warszawie.jpg

18 marca 2016 r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły w bibliotece szkolnej przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Akcja ta polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek wysyłanych pocztą do chorych dzieci. Po zapoznaniu się z zasadami działania ”marzycielskiej poczty” wieloma profilami chorych dzieci postanowiliśmy napisać do 13-letniego Kuby Ostasza z małej miejscowości Ulhówek w woj. lubelskim. Dowiedzieliśmy się o naszym rówieśniku z jego profilu czym się interesuje, jakie są jego pasje i marzenia.

Powstały piękne własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami wielkanocnymi z zastosowaniem różnych technik plastycznych oraz listy, w których uczniowie przedstawiali siebie, swoje zainteresowania, plany, a także zachęcali Kubę do przeczytania ich ulubionych książek. Podczas pisania towarzyszyła nam muzyka ulubionego zespołu muzycznego Kuby – Zespołu Feel. Uczniowie włożyli wiele serca i zapału, a informację o napisaniu listów przesłali Kubie zwiastującym mailem. Mamy nadzieję, że kartki przyniosły Kubie wiele radości i wywołały uśmiech na jego twarzy. Z tą nadzieją pozostajemy w oczekiwaniu na list od Kuby…

Akcja była dla nas wszystkich lekcją pokory wobec życia, tolerancji dla ludzkich słabości i ułomności. Pozwoliła doświadczyć wielu pozytywnych emocji, które towarzyszą pomaganiu innym ludziom. Dziękujemy tym, którzy znaleźli czas i ochotę by przyjść i podarować iskierkę radości innym.

Całe przedsięwzięcie bardzo podobało się uczestnikom, stąd podjęliśmy wspólnie decyzję o organizacji kolejnych takich spotkań dla wszystkich uczniów szkoły. O kolejnym spotkaniu poinformujemy już wkrótce – śledźcie informacje na plakatach.

ZAPRASZAMY !!!

Organizator
Grażyna Kurek

Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image