Witamy bardzo serdecznie.

Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu. Należymy do kółka charytatywno – wolontariackiego. Naszymi opiekunkami są p. Dorota Kowalska i p. Jolanta Skolankiewicz – Surówka. O działaniach „Marzycielskiej Poczty” dowiedzieliśmy się w marcu, podjęliśmy decyzje, aby włączyć się tę akcje nie tylko jednorazowo, ale długofalowo.

Nasi uczniowie, doskonale wiedzą, że w zmaganiach z chorobą ważna jest pomoc, wsparcie otoczenia, ale też akceptacja ze strony rówieśników. Nauczyciele na lekcjach tłumaczą założenia akcji, opowiadają o Waszej stronie, prezentują profile dzieci i pomagają pisać kartki.

W czasie promocji szkoły, dzieci z kółka prowadziły warsztaty na temat „Marzycielskiej Poczty”. Pomagały wykonać kartki, prezentowały profile dzieci. W holu szkoły wywieszone są profile dzieci, które zmieniamy co tydzień, dzieci wykonują kartki i przy pomocy rodziców wysyłają kartki do wybranych dzieci.

Mamy też nadzieję, że niektórzy z naszych uczniów będą pamiętać o osobach, do których napisali i być może nawiążą bliższe, dłuższe znajomości.

Wszystkim dzieciom z „Marzycielskiej Poczty” życzymy dużo zdrowia, optymizmu. Serdecznie pozdrawiam twórców tej pięknej, uczącej wrażliwości akcji oraz wszystkie dzieciaki.

Przesyłamy zdjęcia, na których wspólnie robimy kartki.