Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2014/12/szkola-podstawowa-nr-4-w-lubaniu.jpg

Przedświąteczny czas sprzyja czynieniu dobra. Tradycją w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu stał się udział w akcji „Marzycielska poczta”. Jest to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. W tym roku wybraliśmy Krzysia Majkę, dziesięcioletniego chłopca, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Jest on wielkim fanem wyścigów na wózkach oraz wędkarstwa. Kilka tygodni temu przeszedł poważną operację, po której czeka go długotrwała i żmudna rehabilitacja. Co więcej, do końca roku Krzyś będzie miał nauczanie indywidualne, co ograniczy mu kontakt z kolegami ze szkoły.

Dlaczego wybraliśmy właśnie tego chłopca? Krzysiu oczarował nas swoim uśmiechem oraz radością, którą ma w oczach. Nasuwa się pytanie czy w dzisiejszych czasach tradycyjny list sprawi komuś radość? Oczywiście, że tak! Popatrzcie na zdjęcia Krzysia, kiedy rozpakowywał paczki z listami. W listach, które pisali uczniowie klas III-VI były słowa pełne otuchy, życzenia powrotu do zdrowia. Były też historyjki z życia klasy i szkoły mające wywołać uśmiech. Najmłodsi uczniowie wykonali dla Krzysia rysunki. Podsumowanie całej akcji odbyło się 10 grudnia na apelu. Każdy, kto przygotował list przyniósł go na apel i wrzucił do przygotowanego pudełka. Krzysiu! Na tym apelu myślami z Tobą było prawie 500 osób.

Cieszymy się, że w tej pięknej akcji wzięło udział tak dużo uczniów. Okazuje się, że wychowujemy ludzi, którzy potrafią być wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Pisząc te słowa nasuwa się na myśl refren piosenki „Życie nie tylko po to jest, by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać i aby żyć siebie samego trzeba dać…”

Wielkie podziękowania dla Was wszystkich, którzy znaleźliście czas i ochotę, by pomóc innym.

Krzysiu, uśmiechaj się zawsze.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image