Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 48 w Częstochowie

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/03/szkola-podstawowa-nr-48-w-czestochowie-2.jpg

21 lutego 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 48 w Częstochowie po raz drugi włączyli się do akcji pomocy chorym dzieciom poprzez portal społecznościowy www.marzycielskapoczta.pl.

W sumie napisaliśmy około 90 listów ! W akcji wzięły udział następujące oddziały: 4a, 4d, 5b, 7a, 7b, 7d oraz uczniowie z oddziałów: 5d, 6b i 6c.

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Dzieci Marzycielskiej Poczty to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach a Marzycielska Poczta pomaga im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu. Na stronie marzycielskapoczta.pl znajdują się profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

Pisanie listów było poprzedzone rozmową na temat chorób, niepełnosprawności a także tym, w jaki sposób możemy pomóc i wesprzeć takie dzieci. Na początek przeczytaliśmy informacje na temat dzieci, poznaliśmy ich zainteresowania, ulubione bajki oraz marzenia. Wszyscy bardzo zaangażowali się w tworzenie. Uczniowie pisali listy, tworzyli kartki z życzeniami i ozdabiali je rysunkami. Po skończonej pracy zaadresowaliśmy koperty. Uczniowie samodzielnie wykonali plakaty z pozdrowieniami dla adresata: Mateusza Halejcio.

Adresatowi naszych listów jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, radości, uśmiechu i samych słonecznych dni. Dzieciom, które tak chętnie zaangażowały się w akcję DZIĘKUJEMY.

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image