Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa nr 6 w Siemianowicach Śląskich

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/12/szkola-podstawowa-nr-6-w-siemianowicach-slaskich.jpg

„Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś”.

Właśnie dlatego zrodziła się w nas myśl przyłączenia do akcji „Marzycielskiej poczty” i napisania listów do dzieci, które na nie bardzo czekają. Poprzez ciepłe słowa i pozdrowienia, chcieliśmy sprawić radość, podzielić się wspólnymi zainteresowaniami, nawiązać znajomości. Wierzymy, że słowa mają moc: dodają energii, motywują, są siłą. Pozwalają wyrazić radość i pokonać smutki. Mamy nadzieję, że właśnie takie będą te, wysłane przez nas.

Akcję pisania listów i wykonania kartek w naszej szkole przeprowadziliśmy w dwóch etapach: pierwszy podczas zajęć z etyki, drugi na lekcji języka polskiego w klasie szóstej. Podczas zajęć bardzo często poruszamy zagadnienie otwierania się na potrzeby drugiego człowieka, rozwijania w sobie empatii, tolerancji, wolontariatu. Idea „Marzycielskiej poczty” bardzo nam się spodobała. Wierzymy, że nasze listy ucieszą adresatów i pomogą im w pokonywaniu trudów choroby, a może pozwolą na chwilę o niej zapomnieć. Staraliśmy się, aby nasze słowa dodawały otuchy, wsparcia oraz były motywacją. Przy okazji pisania listów odkryliśmy, jak wiele satysfakcji daje niesienie pomocy i przekazywanie iskierki radości. Dlatego nie zamierzamy poprzestać na jednej tego rodzaju akcji.

2
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Wiktoria
Wiktoria

:XO: :XO: :XO: DZIĘKUJE :XO: :XO: :XO:

Aurelia
Aurelia

Pozdrawiamy :XO:

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image