Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Raciborzu. Kiedy dowiedzieliśmy się o „Marzycielskiej Poczcie”, chętnie przyłączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji. Na lekcjach języka polskiego przeglądaliśmy profile dzieci.

Zdecydowaliśmy się napisać do trójki naszych rówieśników: Wiktorii, Natalii i Patryka, chorych na mukowiscydozę. Następnie przygotowywaliśmy listy i kartki, które wspólnie wysłaliśmy. Jedna z dziewczynek z Va dodatkowo przygotowała niespodziankę – maskotki dla Wiktorii, która jest miłośniczką Didlli.

Nasza szkoła jest szkołą sportową, lubimy biegać, pływać, grać w piłkę… Tym bardziej współczujemy naszym rówieśnikom, którzy muszą zmagać się z chorobami. Mamy nadzieję, że dzięki przesyłkom na twarzach naszych nowych znajomych choć na chwilę zagościł uśmiech.

Wszystkim dzieciom z „Marzycielskiej Poczty” życzymy duuuużo zdrowia, optymizmu i obiecujemy, że jeszcze do Was napiszemy!

– Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Raciborzu wraz z nauczycielkami języka polskiego – p. Beatą Ryszką i p. Bernadetą Załubską