Prawdziwi przyjaciele są wierni.

Po powrocie z wakacji uczniowie naszej szkoły zadali pytanie Pani psycholog I. Kulik, (inicjatorce akcji Marzycielska Poczta w naszej szkole) co z naszymi przyjaciółmi z Marzycielskiej Poczty? Pani Ilona Kulik podzieliła się informacjami, iż dzieci z miejscowości Urk w Holandii nadal chcą pomagać plastycznie naszym uczniom w pięknej akcji niosącej uśmiech i radość chorym, małym polskim dzieciom.

Pani psycholog mogła w czasie wakacji osobiście podziękować koordynatorce akcji w Urk. Spotkała się z dziećmi przygotowującymi plastyczne prace, które za pośrednictwem naszej szkoły trafiają do Kuby, Mateusza i innych dzieci z Marzycielskiej Poczty.

W październiku, już po raz czwarty dzieci z naszej szkoły pod opieką Pani psycholog napisały do dzieci z Marzycielskiej Poczty listy, kartki. W listach tych uczniowie piszą o sobie, swojej klasie, wspominają wakacje, ale najważniejsze są słowa pełne otuchy i życzenia radości i uśmiechu dla małych przyjaciół. I tym razem wsparły nas plastycznie holenderskie dzieci, które śledzą akcję pisania listów za pośrednictwem Internetu. Mimo, iż holenderskie dzieci nie znają języka polskiego, ich piękne jesienne prace są bardzo wymowne, mają sprawić by na buziach dziecka pojawił się uśmiech. Nasi uczniowie cieszą się, że ta piękna akcja łączy dzieci mimo dzielących kilometrów, a nawet różnych języków.