Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa w Bychlewie

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/03/szkola-podstawowa-w-bychlewie.jpg

W grudniu 2017r. tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klasy 2 Szkoły Podstawowej w Bychlewie włączyli się w ogólnopolską akcję wolontariatu „Marzycielska Poczta”.

Wychowawca przedstawił cel akcji, a następnie wydrukował kilka profili dzieci, do których można było napisać list. Zanim to jednak nastąpiło, wspólnie zdecydowaliśmy, że przejrzymy najpierw wszystkie profile dzieci na stronie www.marzycielskapoczta.pl i wybierzemy 4 osoby, do których napiszemy listy. Dzieci podjęły decyzję jednomyślnie, że napiszą do dwóch chłopców i dwóch dziewczynek. Kierowały się głównie wspólnymi zainteresowaniami oraz zbliżonym wiekiem. Listy były pisane podczas zajęć lekcyjnych. Każdy dbał, by jego list był wyjątkowy, by mógł sprawić przyjemność. Dziewczynki dołączyły do swoich listów kolorowe karteczki, naklejki, ozdoby i pięknie udekorowały samodzielnie napisane listy. Chłopcy, oprócz listu wykonali kolorowe i sympatyczne rysunki na znak wspólnych zainteresowań. Następnie po skończonej pracy nauczyciel zebrał listy, odpowiednio zaadresował i wysłał pocztą. Dzieci bardzo cieszyły się, że mogły wziąć udział w tak pięknej akcji. Każde dziecko w klasie wiedziało, że w ten sposób może bezinteresownie zrobić dla kogoś coś dobrego i sprawić, by ktoś choć trochę się uśmiechnął i poczuł się lepiej.

1
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Paweł
Paweł

Dziękuję

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image