W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami postanowili dołączyć do niezwykle szlachetnej akcji, którą jest Marzycielska Poczta. Dnia 22 listopada trzy klasy: VI a, VI b i VII zgromadziły się w świetlicy szkolnej, by tam wspólnie stworzyć kartki świąteczne dla Martynki Kurek, Natalii Sidło, Krzysia Majki i Kuby Ostasz.

Wzruszone losem chorych Marzycielskich Dzieci, inicjatywę wysłania własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami świątecznymi, podjęły również młodsze dzieci z klasy IV, które wybrały profil Lenki Krakowczyk i Kasi Krupa. Uczniowie w ciepłej i miłej atmosferze bardzo zaangażowali się w tworzenie kartek i układanie życzeń, wkładając w swoją pracę wiele serca. Los chorych dzieci bardzo je poruszył, toteż wszyscy aktywnie i z entuzjazmem dołączyli do akcji pisania listów.

Mamy nadzieję, że przez takie zajęcia stali się bardziej empatyczni na los innych, nauczyli się dostrzegać osoby niepełnosprawne i chore, wyciągać do nich pomocną dłoń, stali się bardziej otwarci na pomaganie drugiemu człowiekowi.