Choroba, szpital, to słowa, które kojarzą się nam ze smutkiem, cierpieniem i chorobą. Każdy, kto się z nimi zmierzył, musiał wykazać się wielkim bohaterstwem.

Bohaterami są dzieci, których profile z Marzycielskiej Poczty poznali uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Kiwitach (województwo warmińsko-mazurskie).

Dzieciaki z Marzycielskiej Poczty to często rówieśnicy naszych uczniów, dalecy koledzy, którzy z powodu choroby nie mają możliwości bawić się i uczyć tak jak inne dzieci, a wiele czasu spędzają w szpitalu. Klasa IV bardzo przejęła się historiami tych dzieci i postanowiła wziąć udział w akcji pisania listów i kartek do nich. Każdy czwartoklasista wybrał spośród marzycielskich dzieciaków tę osobę, do której napisze. O wyborze często decydowały wspólne zainteresowania i pasje. Na zajęciach z wychowawcą, uczniowie napisali swoje listy do kolegów i koleżanek z Marzycielskiej Poczty, a następnie je wysłali. Dla wielu naszych dzieci była to pierwsza okazja, żeby stworzyć prawdziwy list do realnej osoby, nauczyć się adresować kopertę, a nawet, bo i takie pytania padały: „jak przykleić znaczek”.

Akcja ta sprawiła dzieciakom sporo radości przede wszystkim z powodu poczucia, że zrobiły coś dobrego dla innych. Nasze dzieciaki też mają za sobą szpitalne doświadczenia i wiedzą, jak to jest chorować. Trzymamy kciuki za kolegów i koleżanki z Marzycielskiej Poczty.