W dniach od 09-13 kwietnia w Szkole Podstawowej w Ostrówku zorganizowany został Tydzień Pisania Listów. W związku z tym uczniowie klasy IIIA, współpracując z wolontariatem szkolnym, postanowili dołączyć do akcji Marzycielskiej Poczty.

Na początku poznali historie dzieci, które na co dzień borykają się z trudami choroby. Towarzyszyło temu wiele emocji i pytań. Uczniowie uznali, że mogą w bardzo prosty sposób ucieszyć chore dzieci, sprawić, by zapomniały o problemach zdrowotnych i nie czuły się osamotnione. Zdecydowali napisać „wiosenne” kartki dla Wiktorii, by razem z wiosną podarować jej dużo ciepła, wiary, nadziei i miłości. Po zaprojektowaniu i wykonaniu kartek nadszedł czas na układanie życzeń i adresowanie kopert. Okazało się, że w dobie sms-ów i internetu wcale nie jest to takie proste zadanie. Wiele satysfakcji sprawiła im też wizyta na poczcie i samodzielne wysyłanie listów. Bo „szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkie dzieci z Marzycielskiej Poczty i życzymy, by marzenia się spełniały, buzie uśmiechały a serca radowały!