Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa w Strzelcach

29 stycznia 2011autor M. Dominiak4
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/01/szkola-podstawowa-w-strzelcach.jpg

Każdy lubi dostawać listy. Są one wyrazem ludzkiej pamięci, życzliwości, serdeczności. Koperta znaleziona w skrzynce pocztowej czy przekazana bezpośrednio przez listonosza potrafi wywołać szczery uśmiech na twarzy każdego człowieka, bez względu na jego wiek.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach sprawili, że smutne na co dzień twarze dzieci rozjaśnił uśmiech.

Na lekcjach języka polskiego pod kierunkiem Pani Małgorzaty Dominiak uczniowie pisali listy, które zostały wysłane do podopiecznych Marzycielskiej Poczty – programu, którego celem jest wspieranie chorych dzieci i ich rodziców. Raz do roku organizowany jest Tydzień Pisania Listów – na specjalnej stronie internetowej podane są profile dzieci objętych programem i ich dane kontaktowe. Każdy, kto ma wolną chwilę i dobre serce może napisać kilka słów do wybranej przez siebie osoby.

Nie wszystkie dzieci potrafią czytać i pisać – pomagają im wtedy rodzice. Na stronie internetowej dzieci zamieszczają swoje podziękowania, na niektóre listy odpisują. Powstają z tego prawdziwe przyjaźnie. Bywa, że i rodzice nawiązują ze sobą kontakt. Uczniowie ze Strzelec również podjęli korespondencję. Z wpisów w Internecie wiemy, że adresaci bardzo cieszyli się z otrzymanych przesyłek, niektórym udało się utrzymać kontakt listowny lub e-mailowy.

Takie akcje to wspaniała okazja to kształtowania charakteru młodych ludzi, szansa na pokazanie im, jak niewiele czasem trzeba, by uszczęśliwić drugą osobę. A pomóc może każdy – akcja, szeroko propagowana w czasie wspomnianego Tygodnia Pisania Listów, trwa cały rok. Wystarczy zajrzeć na stronę www.marzycielskapoczta.pl i pisząc list uszczęśliwić kolejne dziecko.

Daj dobry przykład innym!

M. Dominiak

(materiał pochodzi z oficjalnej strony szkoły)

guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz
9 lat temu

To prawda, nie trzeba wiele,by kogoś uszczęśliwić 😉 Miło, że przyłączyliście się do MP

Kuba
9 lat temu

Ja bardzo lubię dostawać listy od dzieci, jesteście super :up:

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)
9 lat temu

Wy dajecie przykład Tym że napisaliście 🙂 tak niewiele potrzeba… 🙂

Marcin
9 lat temu

Hej Hej helo

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image