Ludzie listy pisząSzkoła Podstawowa w Strzelcach

29 stycznia 2011autor M. Dominiak4
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/01/szkola-podstawowa-w-strzelcach.jpg

Każdy lubi dostawać listy. Są one wyrazem ludzkiej pamięci, życzliwości, serdeczności. Koperta znaleziona w skrzynce pocztowej czy przekazana bezpośrednio przez listonosza potrafi wywołać szczery uśmiech na twarzy każdego człowieka, bez względu na jego wiek.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach sprawili, że smutne na co dzień twarze dzieci rozjaśnił uśmiech.

Na lekcjach języka polskiego pod kierunkiem Pani Małgorzaty Dominiak uczniowie pisali listy, które zostały wysłane do podopiecznych Marzycielskiej Poczty – programu, którego celem jest wspieranie chorych dzieci i ich rodziców. Raz do roku organizowany jest Tydzień Pisania Listów – na specjalnej stronie internetowej podane są profile dzieci objętych programem i ich dane kontaktowe. Każdy, kto ma wolną chwilę i dobre serce może napisać kilka słów do wybranej przez siebie osoby.

Nie wszystkie dzieci potrafią czytać i pisać – pomagają im wtedy rodzice. Na stronie internetowej dzieci zamieszczają swoje podziękowania, na niektóre listy odpisują. Powstają z tego prawdziwe przyjaźnie. Bywa, że i rodzice nawiązują ze sobą kontakt. Uczniowie ze Strzelec również podjęli korespondencję. Z wpisów w Internecie wiemy, że adresaci bardzo cieszyli się z otrzymanych przesyłek, niektórym udało się utrzymać kontakt listowny lub e-mailowy.

Takie akcje to wspaniała okazja to kształtowania charakteru młodych ludzi, szansa na pokazanie im, jak niewiele czasem trzeba, by uszczęśliwić drugą osobę. A pomóc może każdy – akcja, szeroko propagowana w czasie wspomnianego Tygodnia Pisania Listów, trwa cały rok. Wystarczy zajrzeć na stronę www.marzycielskapoczta.pl i pisząc list uszczęśliwić kolejne dziecko.

Daj dobry przykład innym!

M. Dominiak

(materiał pochodzi z oficjalnej strony szkoły)

4
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz

To prawda, nie trzeba wiele,by kogoś uszczęśliwić mrugnięcie Miło, że przyłączyliście się do MP

Kuba

Ja bardzo lubię dostawać listy od dzieci, jesteście super kciuk do góry

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)

Wy dajecie przykład Tym że napisaliście uśmiech tak niewiele potrzeba… uśmiech

Marcin

Hej Hej helo

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image