Każdy lubi dostawać listy. Są one wyrazem ludzkiej pamięci, życzliwości, serdeczności. Koperta znaleziona w skrzynce pocztowej czy przekazana bezpośrednio przez listonosza potrafi wywołać szczery uśmiech na twarzy każdego człowieka, bez względu na jego wiek.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach sprawili, że smutne na co dzień twarze dzieci rozjaśnił uśmiech.

Na lekcjach języka polskiego pod kierunkiem Pani Małgorzaty Dominiak uczniowie pisali listy, które zostały wysłane do podopiecznych Marzycielskiej Poczty – programu, którego celem jest wspieranie chorych dzieci i ich rodziców. Raz do roku organizowany jest Tydzień Pisania Listów – na specjalnej stronie internetowej podane są profile dzieci objętych programem i ich dane kontaktowe. Każdy, kto ma wolną chwilę i dobre serce może napisać kilka słów do wybranej przez siebie osoby.

Nie wszystkie dzieci potrafią czytać i pisać – pomagają im wtedy rodzice. Na stronie internetowej dzieci zamieszczają swoje podziękowania, na niektóre listy odpisują. Powstają z tego prawdziwe przyjaźnie. Bywa, że i rodzice nawiązują ze sobą kontakt. Uczniowie ze Strzelec również podjęli korespondencję. Z wpisów w Internecie wiemy, że adresaci bardzo cieszyli się z otrzymanych przesyłek, niektórym udało się utrzymać kontakt listowny lub e-mailowy.

Takie akcje to wspaniała okazja to kształtowania charakteru młodych ludzi, szansa na pokazanie im, jak niewiele czasem trzeba, by uszczęśliwić drugą osobę. A pomóc może każdy – akcja, szeroko propagowana w czasie wspomnianego Tygodnia Pisania Listów, trwa cały rok. Wystarczy zajrzeć na stronę www.marzycielskapoczta.pl i pisząc list uszczęśliwić kolejne dziecko.

Daj dobry przykład innym!

M. Dominiak

(materiał pochodzi z oficjalnej strony szkoły)