Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Jesteśmy uczniami klasy V w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Orła Białego w Kobylanach. Nasza miejscowość mieści się 5 km od przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu.

O Marzycielskiej Poczcie dowiedzieliśmy się od naszej wychowawczyni pani Justyny, która obejrzała dawno temu reportaż o Was w Ekspresie Reporterów. Wtedy to właśnie pojawiła się myśl, że my również możemy przyłączyć się do Tej Pięknej Akcji.

Proces pisania listów trwał dwie godziny wychowawcze. Wcześniej wychowawczyni opowiedziała nam na czym polega Marzycielska Poczta oraz poprosiła nas o wejście na Waszą stronę internetową. Nasi rodzice również zostali o wszystkim powiadomieni, co miało miejsce na jednym z zebrań rodzicielskich. Pani Justyna przygotowała profile uczestników Poczty, które zostały rozdane. Listy pisaliśmy w parach, aby było nam raźniej. Bardzo cieszy fakt, że jedna para samodzielnie w domu wybrała osobę , do której chce napisać (brawo dla Bartka i Rafała).

Pisanie listów okazało się świetną zabawą. Przygotowaliśmy wszystkie potrzebne materiały, czyli brokaty, naklejki, ozdobne dziurkacze, plakaty. To właśnie one pozwoliły nam stworzyć kolorowe i wesołe listy do naszych nowych kolegów i koleżanek. Mamy nadzieję, że wszyscy Adresaci z uśmiechem na ustach czytali nasze listy, w których pisaliśmy o naszych zainteresowaniach, ulubionych zajęciach.

Nam napisanie tych listów sprawiło ogromna przyjemność i frajdę. Zrobiliśmy to po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni.

Pozdrawiamy bardzo gorąco i zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!!!