Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Bohaterów Westerplatte w Koninie już dwukrotnie pokazali, że mają wielkie serca. Z ogromną radością i entuzjazmem zaangażowali się w akcję „Marzycielska Poczta”, wiedząc, że ich listy i kartki mogą spełnić marzenia ich chorych kolegów i koleżanek oraz wywołać uśmiech na ich twarzach.

Pierwsza akcja pisania listów zorganizowana została na przełomie listopada i grudnia. Pretekstem stał się Dzień Integracji, obchodzony co roku w szkole. Chociaż nie był to obowiązkowy element obchodów tego święta, ogromną radością był fakt, że cała społeczność szkoły zaangażowała się w akcję, tworząc pełne optymizmu i dziecięcej życzliwości wiadomości. Z racji tego, iż powoli rozpoczynał się okres bożonarodzeniowy, dzieci chętnie wykorzystywały świąteczne i zimowe motywy – kartki ozdabiały wizerunkami Świętego Mikołaja, reniferami z czerwonymi nosami, śnieżynkami i bałwankami. Mateuszowi Halejcio – bo to do tego wspaniałego chłopca adresowane były listy – pisały także o szkole, ulubionych zabawach i swoich marzeniach. Każdy mógł także napisać pocztówkę indywidualnie, w zaciszu własnego domu i przynieść ją do świetlicy szkolnej, gdzie czekała specjalna czerwona skrzynka. Po jej otwarciu okazało się, że uczniowie nie żałowali życzliwych słów – kilkadziesiąt kartek i kolorowych kopert trafiło do dużej paczki wysłanej następnie do Mateuszka z nadzieją, że jej zawartość rozjaśni nieco monotonne, szare i smutne zimowe dni.

Druga akcja podyktowana była szczególną okazją – ze strony internetowej „Marzycielskiej Poczty” wynikało, że Lenka Krakowczyk za parę dni obchodzić będzie szóste urodziny. Dziewczynka uwielbia otrzymywać listy i kartki, dlatego uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe, którzy o tym fakcie dowiedzieli się od wychowawców, nie czekali ani chwili i postanowili zrobić Lence urodzinową niespodziankę – wszystko po to, aby w tym wyjątkowym dniu choć na chwilę zapomniała o chorobie. Dzieci z wielką starannością wykonały kartki urodzinowe i umieściły w nich przepiękne, płynące prosto z serca życzenia. Niektórzy zdecydowali się także opowiedzieć Lence o sobie oraz o minionych wakacjach. Pisząc, rysując, kolorując i wycinając pokazali, że drzemią w nich ogromne pokłady wrażliwości. Kilka dni później kilkoro uczniów odwiedziło wraz z nauczycielem pocztę, aby nadać list, który – jak mamy nadzieję – wywoła przepiękny uśmiech na twarzy jubilatki.

„Marzycielska Poczta” to wspaniała akcja, która wzbudza ogromne zainteresowanie wśród dzieci, a jednocześnie uczy ich empatii i życzliwości. Wierzymy, że czerwona skrzynka z charakterystycznym logo jeszcze niejednokrotnie wypełni się po brzegi listami, które mają moc spełniania dziecięcych marzeń!