Szymon to zagorzały kibic polskich drużyn sportowych i uczestnik Olimpiad Specjalnych. Na dodatek kocha tańczyć, uwielbia bajki i jak wszystkie dzieci z Marzycielskiej Poczty lubi zaglądać do skrzynki na listy. Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie do profilu.

Szymon Gromada
ul. Kosmonautów 7/76
47-220 Kędzierzyn-Koźle

Imię dziecka:
Szymon Gromada

Zainteresowania:
Sport – zagorzały kibic polskich drużyn, uwielbia kibicować na meczach na żywo i podczas transmisji tv – bez względu na dyscyplinę sportową, lubi tańczyć. Więcej…

Wiek:
15 lat, ur. 24.10.2003

Rodzice:
Tatiana, Andrzej

Choroba:
Zespół Downa, wrodzona wiotkość mięśni, niedoczynność tarczycy, zaćma na oku

Rodzeństwo:
Starsza siostra Sandra.

Szymon urodził się z wadą genetyczną – Zespołem Downa. Ma wrodzoną wiotkość mięśni, niedoczynność tarczycy, wadę wzroku plus astygmatyzm i zaćmę.. Wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji psychoruchowej i logopedycznej, która zajmuje większość jego wolnego czasu, Podczas gdy inni mogą się bawić z kolegami on wciąż goni za osiągnięciem jakiejś sprawności.

Szymuś jest dzieckiem bardzo żywym wymagającym stałego zaangażowania ze strony rodziców bądź opiekunów- nauczycieli. Uczęszcza do 3 klasy integracyjnej. Ma problemy z mową oraz zgodnym współdziałaniem z dziećmi w zabawie( trudności z dostosowaniem społecznym) dlatego też dzieci bardzo często odrzucają go, a nawet jeśli próbują zachęcić go do zabawy on nie jest gotowy by ją podjąć, wówczas – czuje się bardzo samotny i zły. Bardzo trudno jest mu znaleźć przyjaciela na dobre i złe.

Jest zagorzałym kibicem polskich drużyn sportowych (piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna), kibicuje wszystkim Polskim sportowcom bez względu na dyscyplinę jaką uprawiają. Ale Kędzierzyńska ZAKSA jest na pierwszym miejscu.

Cieszy się ogromnie gdy uda mu się coś zrobić i inni to doceniają (biją mu brawa), Rzadko się uśmiecha- w jego życiu brakuje radości być może dlatego, że skazany jest tylko na rodziców, siostrę i może kogoś jeszcze…

Cieszę się i dziękuję za przyjęcie Szymusia do grona dzieci z Marzycielskiej Poczty. Myślę, że listy i kartki które będzie dostawał sprawią, że nie będzie się czuł samotny i zdobędzie wielu przyjaciół.