https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/01/szymon-gromada2.jpg

Szymon to zagorzały kibic polskich drużyn sportowych i uczestnik Olimpiad Specjalnych. Na dodatek kocha tańczyć, uwielbia bajki i jak wszystkie dzieci z Marzycielskiej Poczty lubi zaglądać do skrzynki na listy. Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie do profilu.

Szymon Gromada
ul. Kosmonautów 7/76
47-220 Kędzierzyn-Koźle

Imię dziecka:
Szymon Gromada

Zainteresowania:
Sport – zagorzały kibic polskich drużyn, uwielbia kibicować na meczach na żywo i podczas transmisji tv – bez względu na dyscyplinę sportową, lubi tańczyć. Więcej…

Wiek:
15 lat, ur. 24.10.2003

Rodzice:
Tatiana, Andrzej

Choroba:
Zespół Downa, wrodzona wiotkość mięśni, niedoczynność tarczycy, zaćma na oku

Rodzeństwo:
Starsza siostra Sandra.

Szymon urodził się z wadą genetyczną – Zespołem Downa. Ma wrodzoną wiotkość mięśni, niedoczynność tarczycy, wadę wzroku plus astygmatyzm i zaćmę.. Wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji psychoruchowej i logopedycznej, która zajmuje większość jego wolnego czasu, Podczas gdy inni mogą się bawić z kolegami on wciąż goni za osiągnięciem jakiejś sprawności.

Szymuś jest dzieckiem bardzo żywym wymagającym stałego zaangażowania ze strony rodziców bądź opiekunów- nauczycieli. Uczęszcza do 3 klasy integracyjnej. Ma problemy z mową oraz zgodnym współdziałaniem z dziećmi w zabawie( trudności z dostosowaniem społecznym) dlatego też dzieci bardzo często odrzucają go, a nawet jeśli próbują zachęcić go do zabawy on nie jest gotowy by ją podjąć, wówczas – czuje się bardzo samotny i zły. Bardzo trudno jest mu znaleźć przyjaciela na dobre i złe.

Jest zagorzałym kibicem polskich drużyn sportowych (piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna), kibicuje wszystkim Polskim sportowcom bez względu na dyscyplinę jaką uprawiają. Ale Kędzierzyńska ZAKSA jest na pierwszym miejscu.

Cieszy się ogromnie gdy uda mu się coś zrobić i inni to doceniają (biją mu brawa), Rzadko się uśmiecha- w jego życiu brakuje radości być może dlatego, że skazany jest tylko na rodziców, siostrę i może kogoś jeszcze…

Cieszę się i dziękuję za przyjęcie Szymusia do grona dzieci z Marzycielskiej Poczty. Myślę, że listy i kartki które będzie dostawał sprawią, że nie będzie się czuł samotny i zdobędzie wielu przyjaciół.

guest
5566 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tania mama Szymusia
Tania mama Szymusia
8 miesięcy temu

Pozdrawiamy Nadie z Koszalina i dziękujemy za list.

Tania mama Szymusia
Tania mama Szymusia
8 miesięcy temu

Pozdrawiamy Mikołaja Macieja. Szymona z Brzeska. Dziękujemy za życzenia świąteczne.

Tania mama Szymusia
Tania mama Szymusia
8 miesięcy temu

Pozdrawiamy Natalie, Piotra Huberta Jana i Mikołaja z Tarnowa. Oraz Nikole, Sandre Julie.Życzymy wam wszystkiego dobrego w Nowym roku.

Tania mama Szymusia
Tania mama Szymusia
8 miesięcy temu

Pozdrawiamy uczniów SP Kawalerow Orderu Usmiechu orza Natalie Klaudiusza Damiana Klaudie i Nikole z Skorogoszczy. Życzymy wam wszystkiego dobrego w Nowym roku.

Tania mama Szymusia
Tania mama Szymusia
8 miesięcy temu

Witamy Łódź i Przyjaciół Miś Misia Stowarzyszenie zostanmy razem. Wasz list dlugo bładził zanim do nas dotarł bo zly adres był. Awiza u sąsiadów i tak kilka razy aż w końcu mamy go. Wasze kolorowe kartki i super czapka prawie w kolorach klubu ktoremu kibicuje Szymon. Dziękujemy za wieczną pamięć. Życzymy wam wszystkiego dobrego w Nowym roku. Pozdrawiamy serdecznie. :przytulam: :kocham:

Tania mama Szymusia
Tania mama Szymusia
8 miesięcy temu

Część Leon K.i reszta rodzinki. Dziękujemy za kartkę i pozdrawiamy serdecznie.

Tania mama Szymusia
Tania mama Szymusia
8 miesięcy temu

Pozdrawiamy Oliviera z Tych i dziękujemy za list. 🙂

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image