W naszej szkole (Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach) w dniach 15-17 maja 2013 w ramach Tygodnia Dobrych Uczynków działała Marzycielska Poczta.

Każdy, nie tylko członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, mógł przyjść do biblioteki szkolnej i, korzystając z wspólnych materiałów, stworzyć idealne listy do chorych pociech. Na przerwach sala była pełna chętnych. Pisaliśmy listy, wyobrażając sobie uśmiechy adresatów. Okazało się, że mamy wiele wspólnego z młodszymi dziećmi i praca nad kartkami sprawiła nam sporą przyjemność.

Każdy chciał napisać coś od siebie. Młodzież mogła też samodzielnie wykonać laurkę dla dziecka w domu i przynieść ją do szkoły.

Oprócz tego, do działań przyłączyli się szóstoklasiści, odwiedzający „Trójkę” podczas specjalnego dnia otwartego. Pod koniec akcji wysłaliśmy wszystkie listy i czekamy na odpowiedzi. Mamy nadzieję, że koperty, w których zamknęliśmy ciepło ducha, swoje serca, radość i różne niespodzianki ucieszą dzieci.

Wiele osób w naszej szkole po raz pierwszy pisało takie listy. Wiemy już jednak, że wgłębią się w tą przygodę na dłużej i będą pisać z dziećmi jeszcze nie raz. Bardzo raduje nas fakt, że udało się nam napisać do każdego uczestnika Marzycielskiej Poczty, nikogo nie pominęliśmy.

Ta akcja to nasz debiut w Poczie, ale mamy nadzieję, że to wstęp do większej działalności i będziemy się mogli podzielić z Wami jeszcze wieloma relacjami! uśmiech