W dniach 10-14 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół w Wojborzu została zorganizowana przez psychologa i pedagoga szkolnego akcja pisania listów, pocztówek i tworzenia ozdób dla Dzieci z Marzycielskiej Poczty. Społeczność szkolna na ten czas mocno zaangażowała się w ten szczytny projekt.

Przez cały tydzień uczniowie szkoły wraz z wychowawcami klas wykonywali rożne prace, a także wszyscy uczniowie szkoły mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych warsztatach (prowadzonych przez pedagoga i psychologa), na których własnoręcznie wykonywali kartki i pisali listy do danych Dzieci. Akcja ta cieszyła się powodzeniem, ponieważ w warsztatach uczestniczyło dużo dzieci i młodzieży. Uczniowie oprócz wykonywania różnorodnych prac plastycznych uczyli się empatii dla swoich rówieśników zmagających się z chorobą.

Na zakończenie projektu wszystkie prace uczniów zostały spakowane do kopert i wysłane do Dzieci. Poprzez udział w Marzycielskiej Poczcie uczniowie mogli zastanowić się nad najważniejszymi wartościami w życiu człowieka – za co serdecznie dziękujemy.