Ludzie listy pisząUczniowie z żorskiej „Siódemki” listy piszą

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2012/01/uczniowie-z-zorskiej-siodemki-listy-pisza.jpg

W dobie, kiedy piękna tradycja pisania listów jest wypierana przez elektroniczną pocztę warto przypomnieć dzieciom, że są wśród nas osoby, które z wypiekami na twarzy oczekują wizyty listonosza, by odebrać kopertę, z której płyną słowa mające niesamowitą moc, bo by zdrowieć potrzeba lekarstw, opieki, poczucia bliskości i silnej świadomości, że ktoś pamięta, myśli i mocno trzyma kciuki w codziennym boju o zdrowie.

Uczniowie klasy III postanowili aktywnie włączyć się w „Marzycielską Pocztę”. Każdy miał za zadanie zapoznać się z profilami Podopiecznych i wybrać Kogoś, do kogo skieruje listownie kilka ciepłych słów. Motywacje wyborów były różne, ale każde z dzieci starało się odszukać w profilach, czegoś co łączy, a nie dzieli (np. „bo lubi kolor różowy tak jak ja”; „bo długo przebywa w szpitalu, a ze mną zaraz po urodzeniu było tak samo”; „bo ma tak samo na imię”, „bo ma takiego samego psa”).

Dla ucznia, który dopiero rozpoczyna swoje potyczki z piórem napisanie listu było nie lada gratką, ale każdy poradził sobie bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że każdy obdarowany adresat otwierał przesyłkę z uśmiechem na twarzy. W przyszłości obiecujemy zaangażować w akcję całą, chętną społeczność szkolną.

Magdalena Kuś, Dagmara Wańczura
SP 7 Żory-Osiny

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)
8 lat temu

to zdjęcie na podłodze jest rewelacyjne ! 🙂
cieszymy się bardzo, że do nas dołączyliście! 🙂
Oby to nie była Wasza ostatnia akcja !

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image